برای درمان های شخصی سازی؛

ربات های زنده با قابلیت تولید مثل ساخته شدند!

ربات های زنده با قابلیت تولید مثل ساخته شدند!

دانلود عکس: پژوهشگران برای اولین بار ربات هایی ابداع نموده اند که قادر به تولید مثل هستند. تعدادی از محققان ارگانیسم های مذکور را با کامپیوتر طراحی و از سلول های قورباغه ابداع نموده اند.


به گزارش دانلود عکس به نقل از دیلی میل، این ماشین های زنده چند میلیمتری «زنوبات ۳.۰»(Xenobot ۳.۰) نام گرفته اند و شبیه ربات های معمولی یا حیوانات نیستند، بلکه موجوداتی زنده و ارگانیسم هایی قابل برنامه ریزی هستند. زنوبات ها حاصل فعالیت زیست شناسان و پژوهشگران رایانشی دانشگاه تافت و دانشگاه ورمونت هستند. زنوبات ۳.۰ در حقیقت نسخه جدید زنوبات اورجینال (در سال ۲۰۲۰ میلادی بعنوان اولین ربات زنده ساخته شد) و زنوبات ۲.۰ (که می تواند خودرا حرکت دهد) است.
جاشوا بانگارد محقق رایانشی و کارشناس رباتیک در دانشگاه ورمونت می گوید: ما متوجه شدیم زنوبات ها می توانند حرکت کنند، شنا کنند و الان در این تحقیق نشان دادیم آنها قادر به تکثیر هستند. زنوبات ها به توسعه ارگانیسم های طراحی شده توسط کامپیوتری کمک می کنند که قادر به انتقال دارو به روشی هوشمند هستند. به نوشته نیو اطلس این ربات ها به وسیله سوپرکامپیوتر طراحی و با دست تولید شده اند. آنها با کمک انرژی رویان ذخیره شده در ظرف های آزمایشگاهی شنا می کنند و برحسب طراحی وظایف مختلفی مانند هل دادن مواد در محیط و حتی تکثیر سلول های جداگانه را انجام می دهند. ربات های زنوبات شبیه پک من (یک کاراکتر بازی کامپیوتر ای) هستند که در ظرف آزمایشگاهی شنا می کنند و صدها سلول جداگانه را جمع آوری می کنند و داخل دهانشان بچه هایشان را سرهم بندی می کنند. این بچه ها طی چند روز به زنوبات هایی تبدیل می شوند که مانند والدین خود شنا می کنند. زنوبات های جدید نیز می توانند نسخه هایی از خودرا بسازند. پژوهشگران می گویند تا حالا هیچ حیوان یا گیاه شناخته شده ای با این شیوه تولید مثل نمی کند و نسل جدید زنوبات ها برای مطالعه سیستم های خود تکثیرشونده ایده آل هستند. این ربات های زیستی خود تکثیرشونده به روش های درمانی شخصی سازی شده و مستقیم برای جراحت های عمیق، نقایص هنگام تولد، سرطان، سالمندی و غیره منجر می شوند.


منبع:

1400/09/09
23:46:02
5.0 / 5
1493
تگهای خبر: بازی , دانشگاه , طراحی , مطالعه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
لینک دوستان دانلود عكس
دانلود عکس