سرپرست دانشگاه تربیت مدرس:

تشکل های دانشجویی سال جاری پیشقدم برنامه های روز دانشجو هستند

تشکل های دانشجویی سال جاری پیشقدم برنامه های روز دانشجو هستند

به گزارش دانلود عکس سرپرست دانشگاه تربیت مدرس ضمن اشاره به برنامه های این دانشگاه برای روز دانشجو اظهار داشت: می خواهیم در همکاری و با کمک بسیج دانشجویی، دانشجویان مستقل و دانشجویان پیشرو، به روز دانشجو شکل درستی بدهیم. به هر صورت، هم اکنون این امکان وجود ندارد که برنامه های روز دانشجو مانند دوران قبل از کرونا باشد ولی سال جاری میتوان به برنامه های این روز شکل درستی داد. برنامه های روز دانشجو سال جاری به صورت ترکیبی(مجازی و حضوری) خواهد بود و پیشقدم برنامه های روز دانشجو تشکل های دانشجویی هستند.


دکتر فرهاد دانشجو در گفتگو با ایسنا اظهار نمود: هم اکنون به جهت اینکه دانشجویان مانند روزهای پیش از کرونا، به دانشگاه بازگردند، با شرایط بسیار سختی روبه رو هستیم که بخشی از آن ناشی از شرایط کرونایی است و قسمتی دیگر در ارتباط با مشکلات اقتصادی می باشد و این که چگونه می شود این مشکلات را حل و فصل کرد، احتیاج به کار کارشناسی بسیار عمیق دارد و باید برای هر دانشگاه به صورت مستقل، یک فرمول منحصر به فرد در نظر گرفته شود.
وی ضمن اشاره به روزهای نخست شروع به کار خود بعنوان سرپرست دانشگاه تربیت مدرس، اضافه کرد: نمی گردد فردی که اخیرا در سمت ریاست دانشگاه قرار گرفته، به تنهایی برای مشکلات دانشگاه چاره عرضه نماید. برایی این منظور در محیط دانشگاه، افراد باسابقه را کنار هم جمع کردیم و از نظرات آنها استفاده می نماییم.
دکتر دانشجو با تکیه بر این که شرایط مالی دانشگاه تربیت مدرس بسیار بد است، اضافه کرد: شرایط بد بودجه مختص به دانشگاه تربیت مدرس نیست و اغلب دانشگاه های کشور در شرایط بد بودجه ای و نقدینگی مالی قرار دارند ولی امیدواریم با اقدامات دکتر زلفی گل، وزیر علوم و همراهی نمایندگان مجلس و سازمان برنامه و بودجه، حداقل گشایش مالی صورت گیرد. چونکه اگر شرایط به همین منوال پیش رود، کار خاصی نمی توان انجام داد.
سرپرست دانشگاه تربیت مدرس با اشاره به اینکه با همفکری دانشجویان و اساتید به این سمت می رویم که آموزش حضوری دانشگاه را بازگشایی نماییم، تصریح کرد: هم اکنون دانشجویان برای دفاع از رساله ها و رسالات در دانشگاه حضور دارند ولی مهم تر از حضور دانشجویان، حضور اساتید است. چونکه اگر قرار باشد دانشجو در دانشگاه حاضر شود، باید شاهد حضور استاد خود باشد و ما یک گام جلوتر از حضور دانشجویان، درحال پیگیری حضور کامل اساتید هستیم.
وی ضمن اشاره به وضعیت خوابگاه های دانشگاه تربیت مدرس اظهار داشت: ما خوابگاه هایی داریم که ظرفیت کامل آنها ۳۶۰۰ نفر است ولی به علت شرایط کرونایی و رعایت فاصله گذاری اجتماعی، این ظرفیت به ۱۸۰۰ رسیده است. چونکه ظرفیت هر اتاق هم اکنون ۲ نفر است.
دکتر دانشجو در این رابطه خاطرنشان کرد: تقاضا برای خوابگاه ها بین ۵ هزار تا ۵ هزار و ۵۰۰ نفر است و چاره ای که به ذهن مسؤلان وزارت علوم و صندوق رفاه دانشجویان رسیده است، این است که برای دانشجویان مبلغی بعنوان کمک هزینه مسکن در نظرگرفته شود. ازاین رو این امکان وجود دارد که دانشجویان با دریافت این کمک اتاق هایی را برای اسکان خود اجاره کنند. اگر این اتفاق صورت گیرد، بخشی از مشکل خوابگاه ها تا حدی حل می شود.

منبع:

1400/09/14
12:19:05
5.0 / 5
946
تگهای خبر: آموزش , دانشجو , دانشگاه , مد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
دانلود عکس