در رگولاتوری؛

برگزاری جلسه کمیته ویژه بررسی کیفیت اینترنت

برگزاری جلسه کمیته ویژه بررسی کیفیت اینترنت

جلسه کمیته ویژه بررسی کیفیت اینترنت در سازمان تنظیم مقررات ارتباطات و تنظیم ارتباطات رادویی برگزار شدبه گزارش دانلود عکس به نقل از سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، صادق عباسی شاهکوه رئیس این سازمان در نشست کمیته ویژه بررسی کیفیت اینترنت که با حضور مدیران عامل اپراتورهای ثابت و سیار و شرکت ارتباطات زیرساخت و مدیران رگولاتوری برگزار شد، با بیان این مطلب اظهار داشت: هر کدام از فعالان در زنجیره تأمین و ارائه سرویس اینترنت شامل شرکت ارتباطات زیرساخت، شرکت مخابرات ایران، اپراتورهای ثابت و سیار مشکل یا کاستی داشته باشند، بر تجربه مشترک بعنوان مهم ترین ذینفع رگولاتوری از کیفیت سرویس دریافتی موثر خواهد بود.
وی ضمن اشاره به این که ارتقای کیفیت اینترنت و افزایش رضایت کاربران از اولویت های وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات است، اضافه کرد: جلسات کمیته ویژه پایش و بررسی کیفیت اینترنت با هدف بررسی دقیق وضع موجود و احصای مشکلات و ارائه برنامه زمانبندی برای رفع آنها از جانب اپراتورها به صورت مستمر در رگولاتوری برگزار می گردد و اپراتورهایی که کمترین و بیشترین میزان پیشرفت در اجرای برنامه زمانبندی رفع مشکلات را داشته باشند به مردم معرفی می گردند.
در این نشست وضعیت شبکه شرکت ارتباطات زیرساخت، کیفیت تجهیزات سیمی شرکت مخابرات، اشباع لینک ها در شبکه انتقال و لزوم جایگزینی کافوهای مسی با کافوهای نوری، مشکلات تأمین منابع مالی برای خرید و جایگزینی تجهیزات به روز و هزینه های شبکه انتقال، بعنوان بعضی از مشکلات دارندگان پروانه ارتباطات ثابت عنوان شد.
همچنین در این نشست اپراتورهای سیار ضمن اشاره به رشد صد درصدی مصرف اینترنت در دو سال گذشته، اشباع ظرفیت دکل های BTS در ساعات اوج مصرف، محدودیت در دسترسی به مکان های مناسب جهت نصب دکل، عدم همکاری شهرداری ها در استفاده از امکانات زیرساختی، عدم تأمین برق مورد نیاز برخی سایت ها و دکل ها، وجود تداخل های فرکانسی به علت استفاده از تجهیزات تکرارکننده (repeater) غیر مجاز و … را بعنوان بعضی از مشکلات پیش رو در ارائه سرویس اینترنت باکیفیت مناسب به کاربران اعلام نمودند.
در آخر این جلسه مقرر شد به منظور ارتقای کیفیت سرویس اینترنت، با تدوین مشوق از جانب اپراتورها برای اصلاح الگوی مصرف، اقدام گردد.
همچنین اپراتورها فهرست سایت ها و نقاطی را که با مشکلات انتقال، تأمین برق، فضا و نصب تجهیزات مواجهند به رگولاتوری ارائه کنند.
همچنین شرکت مخابرات ایران بایستی برنامه توسعه شبکه انتقال خویش را در استانهای دارای مشکل اعلام نماید تا در جلسات آینده، راهکارهای حل آن پیگیری شود.


منبع:

1400/09/15
18:17:48
5.0 / 5
1117
تگهای خبر: اینترنت , خرید , شركت , شهرداری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
لینک دوستان دانلود عكس
دانلود عکس