اتمام مرحله نخست آزمایش انسانی درمان قطعی دیابت نوع اول

اتمام مرحله نخست آزمایش انسانی درمان قطعی دیابت نوع اول

دانلود عکس: دو مطالعه جدید برای ثبت نتایج یک کارآزمایی بالینی برای درمان دیابت نوع 1 در انسان نشان میدهد ایمنی و کارایی یک ایمپلنت حاوی سلول های بنیادی بدین منظور بسیار بالا بوده است.به گزارش دانلود عکس به نقل از نیواطلس، ایمپلنت یاد شده به فعالیت سلول های ترشح کننده انسولین کمک شایانی می کند. ایمپلنت آزمایشی مورد استفاده ایمن، قابل تحمل و نسبتاً مؤثر بوده و با بهینه سازی این روش درمان می توان درمانی مؤثر را برای بیماران دیابتی شروع کرد.
در سال ۲۰۱۷، پژوهشگران دانشگاه بریتیش کلمبیا اجرای مرحله اولیه کارآزمایی بالینی انسانی این روش را شروع کردند که مبتنی بر آزمایش ایمپلنتی برای جایگزینی سلول های انسولین از دست رفته در بیماران دیابتی نوع ۱ بود.
این دستگاه بجای تکیه بر سلول های اهدایی به بدن کمک می نماید تا با بهره گیری از سلول های بنیادی جدید انسولین تولید کنند تا سطح قند خون طبیعی حفظ شود. سلول های بنیادی در دستگاهی بارگذاری می شوند و در بیماران دیابتی کاشته می شوند. آن سلول ها سپس در بدن بالغ می شوند و به بافتی تبدیل می شوند که شامل سلول های بتا است و در صورت نیاز انسولین تولید می کنند.
مطالعه حاضر برای نخستین بار بر روی تعداد کمی از افراد مبتلا به دیابت نوع ۱ با موفقیت انجام شد و نشان میدهد که سلول های بنیادی مذکور ظرفیت بقا، پیوند، تمایز و بالغ شدن را دارند. مطالعاتی که بر روی ۲۶ بیمار اول که با این دستگاه درمان شده اند، پس از یک سال نشان داد، این گروه بطور متوسط ۱۳ درصد بیشتر زمان خودرا در محدوده قند خون سالم گذرانده و نیازشان به انسولین بطور متوسط ۲۰ درصد کم شده است.


منبع:

1400/09/16
12:46:42
5.0 / 5
1159
تگهای خبر: ایمنی , دانشگاه , مطالعه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
دانلود عکس