رییس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها:

عدم استفاده از نیروی انسانی توانمند یعنی اعزام آنها به سایر کشورها

عدم استفاده از نیروی انسانی توانمند یعنی اعزام آنها به سایر کشورها

به گزارش دانلود عکس رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها یکی از ارزشمندترین کالا و ثروت هر کشوری را نیروی انسانی شایسته و توانمند آن کشور دانست و اظهار داشت: هر گونه نگرشی است که به دانشجویان القا کند که کار کردن در ایران فایده ای ندارد در واقع به معنای پراندن آنها از کشور به سایر محیط ها است.


به گزارش دانلود عکس به نقل از ایسنا، حجت الاسلام والمسلمین دکتر مصطفی رستمی در اختتامیه جشنواره دانشجویی بنیاد آموزش فناوری نانو با اشاره به اینکه برای علم تعاریف و ارزشگذاری های مختلفی عرضه شده است، اضافه کرد: در این راه این سوال مطرح می شود که کدام علم پرارزش تلقی می شود که محققان و فیلسوفان مختلف پاسخ های گوناگونی به این سؤال داده اند.
وی افزود: در طول تاریخ بعضی از دانشمندان مورد نکوهش قرار گرفتند و برخی را به مانند زنبور بی عسل تشبیه شدند و برخی هم مایه عذاب خوانده شدند.
رستمی، ضمن اشاره به تقسیم بندی علامه طباطبایی در مورد علم نافع و علم غیر نافع، تصریح کرد: دانش یا علم بسته به سبب گیری که دارد پرارزش است و متمایز از سایر علوم می شود ولی آنچه که در تعاریف ما وجود دارد این است که مادر هر حرکت و تلاشی برای دانش آموزی، دانش اندوزی و یاددادن دانش به دیگران انگیزه ما در انجام آن مهم می باشد.
رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها با تکیه بر این که در راه دانش آموختن تلاش نماییم به ماندگارها متصل شویم، تصریح کرد: جوانان در راه انتخاب های بزرگ خود باید انتخاب هایی داشته باشند که آنها را به جاودانگی برساند.
وی مبحث توجه به استعدادها و پشتیبانی از آنها را یک مبحث راهبردی و دراز مدت دانست نه موضوعی سیاسی و تبلیغی، خاطرنشان کرد: یکی از ارزشمندترین کالا و ثروت هر کشوری، نیروی انسانی شایسته و توانمند آن است و اگر آنها را در دانشگاه ها تربیت نماییم ولی در بخش های مختلف از کمک آنها استفاده نشود یعنی ما محصول آماده ای را تهیه کرده ایم تا دیگران از آنها بهره مند شوند.
رستمی، ضمن اشاره به تاکید مقام معظم رهبری در زمینه تشویق بعضی از اساتید برای مهاجرت دانشجویان به خارج، اظهار نمود: منظور مقام معظم رهبری در این حوزه هر گونه نگرشی است که به دانشجویان القا کند که کار کردن در ایران فایده ای ندارد و این اقدام در واقع پراندن این سرمایه های پرارزش به محیط های دیگر است.
رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها با اشاره به اینکه باید تلاش شود که از این نعمات پرارزش در کشور استفاده شود، اظهار داشت: برگزاری رویدادهایی مانند این مسابقه ملی تقویت حلقه های میانی این رویکرد است و ما در این راه نیازمند تحولات در همه حوزه های چون آموزش عالی و دولت هستیم.
منبع:

1400/09/23
11:30:43
5.0 / 5
964
تگهای خبر: آموزش , تبلیغ , جشن , جشنواره
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
دانلود عکس