حمایت بنیاد حامیان دانشگاه پیام نور از ۷۳۰ دانشجوی کم برخوردار

حمایت بنیاد حامیان دانشگاه پیام نور از ۷۳۰ دانشجوی کم برخوردار

به گزارش دانلود عکس رییس هیات مدیره بنیاد حامیان دانشگاه پیام نور اظهار داشت: 80 هزار نفر از دانشجویان دانشگاه پیام نور در مناطق کم برخوردار با مشکل پرداخت شهریه تحصیلی مواجهند که از این تعداد 730 دانشجو تا حالا مورد حمایت بنیاد حامیان دانشگاه قرار گرفته اند.


به گزارش دانلود عکس به نقل از ایسنا، دکتر سید علی علم الهدی در مراسم تجلیل از خیرین عضو بنیاد حامیان دانشگاه پیام نور اضافه کرد: بنیاد حامیان دانشگاه پیام نور نهال نوپایی است که روز به روز رشد می کند تا بتواند قدم های موثری برای تامین هزینه های تحصیلی افراد ناتوان که عضوی از خانواده بزرگ دانشگاه پیام نور هستند، بردارد.
وی گفت: هدف اصلی بنیاد حامیان بورسیه تحصیلی تمام دانشجویانی است که به هر علت از پرداخت هزینه تحصیل خود بازمانده اند تا هیچ استعدادی نسوزد و همین افراد در آینده بتوانند برای دیگر نیازمندان منشاء خیر باشند.

نقش برجسته خیرین در تغییر سرنوشت دانشجویان
دکتر ابراهیم تقی زاده رییس دانشگاه پیام نور نیز در این مراسم ضمن قدردانی از حمایت های مادی و معنوی خیرین این دانشگاه اضافه کرد: دانشگاه پیام نور بعنوان بزرگ ترین دانشگاه دولتی کشور، یک سوم دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری را تحت پوشش خود دارد و همیشه اهتمام کرده با برقراری عدالت آموزشی، بومی پذیری و کمترین شهریه، امکان تحصیل را برای تمامی جوانان جویای علم این مرز و بوم فراهم آورد.
وی با عنوان این که این دانشگاه پایین ترین میزان شهریه را نسبت به دانشگاه های شهریه بگیر، دریافت می کند، گفت: دانشگاه پیام نور به سبب خاصیت های منحصر به فرد و به ویژه، بومی پذیری انتخاب خیلی از دانشجویانی بوده است که به سبب تعصبات خانوادگی و فرهنگی امکان تحصیل در شهر دیگر را نداشته اند، اما با این وجود خیلی از دانشجویان در مناطق کمتر برخوردار به سبب مواجهه با مشکلات اقتصادی قادر به ادامه تحصیل نیستند.
دکتر تقی زاده با اشاره به خدمات بهادار بنیاد خیرین دانشگاه پیام نور اضافه کرد: حمایت خیرین از دانشجویان مستعد که آینده ساز میهن اسلامی هستند، علاوه بر این که سبب تغییر مسیر آینده این دانشجویان می شود، نقش موثری در تربیت نیروهای انسانی متعهد، وفادار و مسئولیت پذیر برای کشور خواهد داشت.
رییس دانشگاه پیام نور با عنوان این که این دانشگاه در امتداد اهداف دانشگاه های نسل سوم و چهارم به دنبال کارآفرینی و مهارت افزایی دانشجویان است، بر تشکیل کارگروه هایی با حضور و حمایت موثر خیرین برای تبیین این هدف اصرار کرد.
منبع:

1400/09/24
09:53:19
5.0 / 5
955
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
دانلود عکس