رئیس دانشگاه فرهنگیان عنوان كرد

اهمیت نظام آموزشی مهارت محور در بین نسل جدید

اهمیت نظام آموزشی مهارت محور در بین نسل جدید

به گزارش دانلود عکس رئیس دانشگاه فرهنگیان با مهم خواندن نظام آموزشی مهارت محور، دنیای امروز را محل عبور از عصر خط به شبکه دانست و اظهار داشت: نسل جدید، بومیان دیجیتال و نسل ما مهاجران دنیای دیجیتال هستند، باید با تلاش و جدیت خویش را به دنیای عصر جدید نزدیک نماییم.


به گزارش دانلود عکس به نقل از ایسنا، دکتر حسین خنیفر در آیین افتتاحیه دهمین جشنواره ملی پژوهش و فناوری این دانشگاه در استان کرمان، پژوهش را فعالیتی مستمر دانست و خاطرنشان کرد: هفته پژوهش، یادآور تکریم و تجلیل و حفظ عظمت و ارزش فعالان عرصه پژوهش است.
خنیفر، با اشاره به گسترش ویروس کرونا در سطح جهان و غافلگیر شدن دنیا، اشاره کرد: کرونا حاصل بحران طبیعی نبود، فرمان ایست کامل به قافله بشری بود. با ورود به جنگ جهانی چهارم از فضای متن به فضای نامریی رها شدیم.
وی در ارتباط با اثر عمیق کرونا بر روش های تربیت، آموزش و پژوهش اضافه کرد: کرونا، علاوه بر ایجاد انعطاف در آموزش و تبدیل تهدیدها به فرصت، ظهور خلاقیت های متنوع در استادان، دانش آموزان و نظام آموزشی و معلمی را به همراه داشت.
رئیس دانشگاه فرهنگیان، از پژوهش بعنوان مهم ترین اصل برای رشد و تعالی امور کشور یاد کرد و گفت: نظام پژوهشی کشور، همچون حوزه های متاثر از کرونا بود. در این دوران نه تنها پژوهش متوقف نشد، بلکه با قوت بیش تر ادامه یافت.
دبیر هیات امنای دانشگاه فرهنگیان، با اشاره به نتایج تحقیق صورت گرفته در سال 2021 در مورد صدمه های دنیای مجازی بر سنین کودکی، کاهش سواد سلامتی، اعوجاج اسکلتی، خزندگی به غار تنهایی، افسردگی پنهان، عادت به زندگی خمیری، کاهش بافت عضلانی تا 60 درصد، ظهور بیماری های پیش رس، اعتیاد به فضای بی مرز و کم مغز مجازی، تغییر عادات غذایی، چاقی مفرط و موضعی، تنزل شدید آموزش، شیوع بیماری های جدید، حس بی هویتی و ترس از آینده، گرایش به مواد مخدر، صدمه زایی در آزمون ها و حس رها شدگی و بی هدفی را همچون صدمه های دنیای مجازی ذکر کرد.
رئیس دانشگاه فرهنگیان عصر جدید را غلبه دنیای دیجیتال و آموزش های ترکیبی دانست و خاطرنشان کرد: عصر حاضر زمان ظهور رقبای لحظه ای است، با ورود به دنیای مدیریت لحظه ها شاهد دسترسی خوشه ای به اطلاعات و ظهور رقبای موریانه ای هستیم.
دکتر خنیفر، جانشینی آموزش بر تربیت را همچون خطرات دنیای کرونا ذکر و اضافه کرد: در شرایط کنونی، فرزندان ما از تربیت فیزیکی و حضور در مدارس دور هستند، ضروریست با انجام کارهای پژوهشی مفید و اثربخش، تسریع کننده تحقق شعار دانشگاه فرهنگیان در جهت حرکت به سمت اخلاق و تمدن نوین اسلامی و بیانیه گام دوم انقلاب باشیم.
رئیس دانشگاه فرهنگیان، در انتها با تاکید بر ضرورت ترویج مکتب شهید سلیمانی از حاج قاسم بعنوان شهیدی یاد کرد که با گذر از منیت، امنیت را برای ملت به ارمغان آورد. یک نفر بود، اما به اندازه یک ملت اندیشید. مردی پر از ارزش و مبرا از لغزش که با اعتقاد به وفاق، رها از باطلاق سیاسی و دنیوی، ایمنی را در ایمان طلبید. شهیدی که گمنام هبوط کرد ولی خوشنام عروج، غریب با دنیای فریب، امنیت و آرامش را برای ما به ارمغان آورد. در دنیای سیاست، سیاحت نکرد و با اطاعت از معبود در راه دین به یقین رسید.
منبع:

1400/10/01
22:08:47
5.0 / 5
1053
تگهای خبر: آموزش , ایمنی , جشن , جشنواره
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
لینک دوستان دانلود عكس
دانلود عکس