اعطای مرخصی زایمان به دانشجویان زن هندی

اعطای مرخصی زایمان به دانشجویان زن هندی

هندی ها اعلام نمودند در آینده نزدیک دانشجویان زن مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد هم از امکان استفاده از مرخصی زایمان و مراقبت از کودک برخوردار خواهند شد.


به گزارش دانلود عکس به نقل از یودبلیونیوز، دانشگاه های هند اعلام نمودند که به زودی، دانشجویان زن مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد که آبستن می شوند، هم می توانند به مدت ۲۴۰ روز از مرخصی زایمان و مراقبت از کودک استفاده کنند.
البته اجرایی شدن این قانون منوط به زمانی است که دانشگاه ها قوانینی را در مورد دستورالعمل های تنظیم کننده آموزش عالی کشور تنظیم کنند.
بر این اساس، از موسسات آموزش عالی هند خواسته شده که قوانینی مناسبی را در این رابطه تنظیم کنند و در مورد عرضه تسهیلات یا معافیت های در ارتباط با تحصیل قوانینی عرضه کنند.
دبیر کمیسیون گرنت های دانشگاهی (UGC) در هند اعلام نمود که بر مبنای مقررات این کمیسیون، زنان محقق هند می توانند ۲۴۰ روز مرخصی زایمان بگیرند. ولی فعلا، خانمهایی که در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد ثبت نام کرده اند، امکان استفاده از این مرخصی ها را ندارند.
بالارام پانی از روسای دانشگاه دهلی اظهار داشت: هم اکنون، تنها دانشجویان مقطع دانشوری( یک مدرک پژوهشی تحصیلات تکمیلی که نیازمند تکمیل رساله است. این مدرک در حالت کلی، مرحله ای بین کارشناسی ارشد و دکترا است) و دانشجویان مقطع دکتری امکان استفاده از این مرخصی را دارند ولی در آینده این امکان برای دانشجویان مقاطع پایین تر هم فراهم خواهد شد.
منبع:

1400/10/05
20:26:35
5.0 / 5
957
تگهای خبر: آموزش , دانشجو , دانشگاه , مد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
دانلود عکس