اف بی آی شركت مسافرتی را به جاسوس دیجیتال خود تبدیل كرد

اف بی آی شركت مسافرتی را به جاسوس دیجیتال خود تبدیل كرد

دانلود عكس: اف بی آی با سوءاستفاده از داده های مسافرتی میلیون ها فردی كه اطلاعات سفرهایشان در پایگاه های داده شركت سابر ثبت شده، به جاسوسی سایبری از آنها پرداخته است.به گزارش دانلود عکس به نقل از انگجت، پلیس فدرال آمریکا در کنار جاسوسی از پایگاه های داده و جمع آوری سوابق تماسهای تلفنی اطلاعات زیادی را از مظنونین و افراد تحت تعقیب بوسیله شرکت مسافرتی سابر جمع آوری کرده است.
نشریه فوربس که برای نخستین بار متوجه این مساله شده در بررسی های خود به این نتیجه رسیده که اف بی آی از اطلاعات ذخیره شده بر روی پایگاه های داده خود برای جاسوسی سایبری از میلیون ها مسافر و تحویل مستقیم این اطلاعات به مأموران پلیس فدرال آمریکا استفاده می کرده است.
اف بی آی بارها از این شرکت خواسته تا فعالانه از مسافران و کاربران خدمات خود جاسوسی کند و این کار حتی در حین مسافرت های اشخاص و بدون اطلاع و رضایت آنها صورت می گرفته است.
به عنوان مثال اف بی آی در دسامبر سال ۲۰۱۹ به جاسوسی آنی و لحظه به لحظه از یک پناهنده هندی به نام دیپانشو خر فرستاده و این کار را با بهره گیری از اطلاعات شرکت سابر برای مدت شش ماه ادامه داده است. اف بی آی به اطلاعات وسایل نقلیه مورد استفاده این فرد و رزروهای اقامتگاه های وی دسترسی داشته است. وی در نهایت در ژانویه گذشته توسط اف بی آی محکوم به حبس خانگی شد.
از این داده های مسافرتی برای شناسایی افرادی همچون یک هکر روس به نام الکسی بورکوف نیز استفاده شده که در زمینه جعل کارت های بانکی و اعتباری فعالیت می کرد. سابر قبل از این برای شناسایی و پیگیری کارهای مهاجمان ۱۱ سپتامبر نیز با اف بی آی همکاری کرده بود.


منبع:

1399/04/29
23:27:20
5.0 / 5
2367
تگهای خبر: اقامت , خدمات , دیجیتال , سفر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
لینک دوستان دانلود عكس
دانلود عکس