رئیس دانشگاه امیركبیر عنوان كرد

رفع مشکلات اساسی کشور، مبنای فعالیتهای اساتید و دانشجویان دانشگاه صنعتی امیرکبیر

رفع مشکلات اساسی کشور، مبنای فعالیتهای اساتید و دانشجویان دانشگاه صنعتی امیرکبیر

به گزارش دانلود عکس رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر اظهار داشت: برنامه اصلی این دانشگاه رفع مشکلات اساسی کشور است که این امر را مبنای فعالیت اساتید و دانشجویان قرار داده ایم.


به گزارش دانلود عکس به نقل از ایسنا، دکتر سید حسن قدسی پور در اختتامیه سی و ششمین جشنواره سراسری قرآن و عترت دانشجویان در دانشگاه صنعتی امیرکبیر، ضمن بیان این مطلب اظهار نمود: دانشگاه صنعتی امیرکبیر افتخارات علمی فراوانی را کسب کرده و در خیلی از رتبه بندی های بین المللی جایگاه نخست کشور را کسب کرده است.
وی با اعلان اینکه دانشگاه صنعتی امیرکبیر در حوزه هوش مصنوعی پیشرفت های بسیاری داشته است و دراین زمینه فعالیت می کند، افزود: تبدیل علم و رفع نیاز جامعه از محورهای اصلی فعالیت این دانشگاه است که برای تحقق این امر با پیگیری مدیریت قبلی مجوز پارک علم و فناوری دانشگاه صادر شد و الان در این پارک ۳۱۲ شرکت فناور مستقر هستند.
دکتر قدسی پور اضافه کرد: به جهت اینکه در زمینه علم و فناوری تک بعدی عمل نکنیم و تنها به مسائل انسانی توجه نداشته باشیم باید در کنار علم در زمینه قرآن، عترت و احادیث هم فعالیت نماییم. غرب در بسیاری زمینه ها جلو است اما به سبب دوری از معنویت با مشکلات اساسی اخلاقی مواجه می باشد.
رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر اشاره کرد: در اسناد بالادستی کشور به مبحث الهام بخشی توجه شده است و الان که ما افتخار میزبانی مسابقات قرآن را داشتیم بعنوان قدم های اولیه در زمینه الهام بخشی قلمداد نموده و امیدواریم که در حوزه های فرهنگی و اخلاقیات دانشجویان برنامه های موثری در دانشگاه برنامه ریزی و اجرا نماییم.
همین طور در این مراسم، دکتر حامد ملاداوودی معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه صنعتی امیرکبیر اظهار داشت: سی و ششمین جشنواره سراسری قرآن و عترت دانشجویان با حضور هزار و ۲۰۰ دانشجو در اردیبهشت ماه سال جاری شروع به کار کرد و در آذرماه با حضور داوران بین المللی از میان شرکت کنندگان ۱۲۱ دانشجو برگزیده شدند.
وی افزود: دانشگاه صنعتی امیرکبیر تمام توان خویش را به کاربرد تا این جشنواره در شان قرآن اجرا شود. دانشگاهی که بخواهد در تراز انقلاب اسلامی نوید بخش تمدن اسلامی باشد، دانشگاهی است که بستر و محفل نشر و گسترش معارف انسان ساز قرآنی باشد.
معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه صنعتی امیرکبیر اشاره کرد: سی و ششمین جشنواره سراسری قرآن و عترت دانشجویان با شعار «دانشگاه قرآنی، بصیرت فاطمی» در ۹ بخش آوایی، معارفی، نهج البلاغه، صحیفه سجادیه، پژوهشی، ادبی، هنری و فناوری و نوآفرینی های قرآنی در ۴۰ رشته انجام شد.
دکتر ملا داوودی عنوان کرد: این جشنواره با حضور هزار و ۲۰۰ دانشجو در اردیبهشت ماه سال جاری شروع به کار کرد و در آذرماه با حضور داوران بین المللی از میان شرکت کنندگان ۱۲۱ دانشجو برگزیده شدند.
وی اشاره کرد: نفرات اول تا سوم بخش آوایی و نفرات اول تا پنجم بخش معارفی این جشنواره به مسابقات سطح ملی و بعد از آن به مسابقات سطح بین المللی راه می یابند.
منبع:

1400/10/08
12:26:08
5.0 / 5
878
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
دانلود عکس