وزیر بهداشت خبر داد

فرسودگی ۳۹ درصدی خوابگاه های دانشجویی در کشور

فرسودگی ۳۹ درصدی خوابگاه های دانشجویی در کشور

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ضمن اشاره به فرسودگی ۳۹ درصد خوابگاه های دانشجویی در کشور، اظهار داشت: بر مبنای برآوردها، ۴۴ درصد از خوابگاه های ما نیاز به بازسازی دارند و تنها ۱۷ درصد خوابگاه ها نوساز هستند.


به گزارش دانلود عکس به نقل از ایسنا، دکتر بهرام عین اللهی در آیین رونمایی از طرح «پویش ملی سخاوت» و افتتاح طرح های عمرانی و خوابگاهی دانشگاه های علوم پزشکی کشور اظهار داشت: در پروژه ای با عنوان «پویش ملی سخاوت»، افتتاح هزار و ۸۰۰ تخت خوابگاهی و اماکن دانشجویی در هشت دانشگاه علوم پزشکی بندرعباس، کردستان، اصفهان، شاهرود، بوشهر، گیلان، یزد و جندی شاپور اهواز را در دست اقدام داریم که این امر جای رضایت و شکر دارد.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه باید دید که در چه شرایطی درحال زندگی هستیم و چه تاریخی را در گذشته داشته ایم، خاطرنشان کرد: مردم ما خوشبختانه در طول تاریخ حتی در دوران ستم شاهی هم مردمی خیر بوده اند و همیشه با توسل بر ائمه علهیم السلام، در انجام امور خیر از یکدیگر سبقت می گرفتند. امروزه خیلی از مراکز درمانی ما مزین به نام خیرانی است که خیلی از این عزیزان پیش از انقلاب کار خیری را انجام داده اند. این سابقه تاریخی به فرموده مقام معظم رهبری برای ما ایجاد هویت می کند.
عین اللهی اضافه کرد: کشوری که هویت داشته باشد با کشورهای بی هویت تفاوت بسیاری دارد، این کشور در طول تاریخ خویش را نشان داده و راه خویش را می تواند ادامه دهد. بعد از انقلاب فشارهای بیشتری از نظر اقتصادی و... به مردم ما آمد که سرآمد آن دفاع مقدس است. ما در دوران دفاع مقدس در مقابل اتحاد تمامی ابرقدرت هایی که برای نابودی ما با یکدیگر متحد شده بودند ایستادیم و این موفقیت به واسطه هویت، اصالت، اعتقاد بر ولایت و حضور مردم در صحنه بود که رقم خورد.
وی با بیان اینکه این مردم ما بودند که در دوران دفاع مقدس حماسه آفریدند، اظهار داشت: خیران در آن دوران هم حضور داشتند و مردم از یک پیرزن تا یک جوان در راه خیر و در صحنه این رزم حضور فعالانه داشتند. اهدای مال کار آسانی نیست، فردی که کار خیر می کند در راه خداوند از توفیق الهی بهره مند شده است. کرونا یکی از صحنه های مهم در کشور پس از دوران دفاع مقدس بود که علیرغم تهیداتش، موارد مهمی را برای مردم جهان روشن کرد، ما دیدم خدمت گذارانی که صحنه های زیبایی از ایثار و مهربانی در کمک های مردمی را از خود نشان دادند، به واقع هر کاری که مردمی شود موفق است.
این مقام مسؤول ضمن اشاره به موفقیت های واکسیناسیون عمومی مردم طی ماه های ابتدایی کار دولت سیزدهم، اظهار داشت: در آغاز کار دولت، تنها ۵ میلیون دز واکسن به مردم تزریق شده بود، اما امروز آمار ۱۱۷ میلیون دز تزریق واکسن را رد کرده و در عرض ۴ ماه بیشتر از ۱۱۲ میلیون واکسن تزریق کرده ایم. این کار را وزارت بهداشت به تنهایی انجام نداد بلکه ما با به صحنه آوردن مردم این توفیق را پیدا کردیم که به جایی برسیم که در بعضی روزها حدود یک میلیون و ۶۵۰ هزار دز تزریق داشته باشیم و از نظر سرعت کار نسبت به جمعیت، هم رکورد جهانی پیدا نماییم.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی افزود: این به علت آوردن مردم پای کار بود و در نتیجه مردم هم به ما اعتماد کردند. امروز در تهران ۹۱ درصد مردم یک دز و ۸۰ درصد مردم دز کامل تزریق را انجام داده اند، در حالیکه در آمریکا ۶۰ درصد و در روسیه ۴۰ درصد مردم واکسن را تزریق کرده اند. در بازدیدهای خود می دیدیم در مراکز واکسیناسیون تنها یک نفر پرسنل از وزارت بهداشت مستقر است اما مردم از هلال احمر، هیأت ها، بسیج و... در صحنه بودند. به واقع اگر با سیستم وزارت بهداشت بدون مشارکت داوطلبانه مردم، قصد داشتیم روند واکسیناسیون را پیش ببریم بیشتر از یک سال زمان می برد.
به گزارش روابط عمومی معاونت فرهنگی وزارت بهداشت، وی بر تکمیل پروژه های در دست کار و نیمه تمام خیرساز تصریح کرد و اضافه کرد: باید این پروژه ها در ابتدا تکمیل شود، در این زمان هیچ پروژه جدیدی راه اندازی نشود تا مردم اثر کار را ببینند. حرکات خیران برکات کار ما است و هر قدمی شما بردارید مورد حمایت ما است. نظارت هر چه بیشتر و امانت داری مردم در حوزه اموری که خیران در آن ورود می کنند هم یک نیاز اساسی است، گزارش فعالیتهای خویش را به مردم بدهید تا حس کنند خودشان در کار دخیل هستند و مراقبت ها را بیشتر کنند.
این مقام مسؤول با بیان اینکه ما باید برنامه داشته باشیم و در برنامه های خود از حضور خیران استفاده نماییم، بیان داشت: باید برای سه دوره کوتاه مدت، میان مدت و دراز مدت برنامه های خویش را مشخص نماییم تا مانع از موازی کاری ها شویم و هر کار را در زمان خود و بر مبنای نیاز انجام دهیم.
عین اللهی در انتها بر اهمیت ساخت خوابگاه های دانشجویی مناسب و استاندارد تصریح کرد و اظهار داشت: یکی از نیازهای مهم کشور خوابگاه های مناسب دانشجویی است. هم اکنون ۳۹ درصد از خوابگاه های ما فرسوده است، ۴۴ درصد نیاز به بازسازی دارد و تنها ۱۷ درصد خوابگاه های ما نوساز هستند که امیدواریم با نهضتی که معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت آغاز کردند تحولی خوب را در این راه داشته باشیم.1400/10/09
18:08:59
5.0 / 5
958
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
دانلود عکس