رئیس مركز آموزش و پژوهش هیأت عالی گزینش تأكید كرد

باید از اعمال سلیقه شخصی در گزینش دانشگاه ها پرهیز شود

باید از اعمال سلیقه شخصی در گزینش دانشگاه ها پرهیز شود

به گزارش دانلود عکس رئیس مرکز آموزش و پژوهش هیأت عالی گزینش بر لزوم پرهیز از اعمال سلیقه های شخصی در گزینش دانشگاه ها تصریح کرد و اظهار داشت: اگر قوانین به نحوی اصلاح گردد که فرایند گزینش همزمان با آغاز فرایند جذب کارکنان آغاز شود دقت در امر گزینش افزایش می یابد.


به گزارش دانلود عکس به نقل از ایسنا، حجت الاسلام و المسلمین دکتر رضایی در نشست سراسری گزینش گران هسته های گزینش دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی اظهار داشت: اگر قوانین به نحوی اصلاح گردد که فرایند گزینش همزمان با آغاز فرایند جذب کارکنان آغاز شود و به مرحله پایانی موکول نشود؛ کیفیت و دقت امر گزینش افزایش می یابد.
وی با تکیه بر محور قرار دادن ضوابط مشخص شده گزینش توسط گزینش گران اظهار داشت: در جاهایی که لازم است بر مبنای سلیقه مقبول، تشخیص و تصمیم گیری شود؛ عرف گزینشگران هر دستگاه اجرایی مد نظر است و باید از سلیقه شخصی اجتناب کرد.
همینطور در ادامه این نشست، دکتر علی خطیبی معاون اداری، مالی وزارت علوم در سخنانی با گرامیداشت یاد و خاطره سردار بزرگ ایران و اسلام، شهید حاج قاسم سلیمانی اظهار داشت: دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی می بایست نقش شهید سلیمانی را در حفظ کشور و منطقه در مقابل تروریسم به خوبی تبیین کنند.
وی ادامه داد: سکوت غرب در مقابل ترور شهید سلیمانی که خود از پیشتازان مبارزه با تروریسم بود؛ نشان داد غرب و اروپا در ادعای مبارزه با تروریسم صادق نیستند و کل غرب، حتی یک ژنرال و نظامی مطرح ندارند که در سنگر مبارزه با تروریسم فعالیت نموده باشد.
دبیر هیأت مرکزی گزینش وزارت علوم اظهار داشت: فرمایشات رهبر معظم انقلاب اسلامی بالاترین سند مورد عمل هسته های گزینش است و بر همین مبنا وقتی ایشان بر جذب نیروهای جوان، مؤمن و انقلابی تاکید دارند، روشن می شود که افرادی را باید جذب دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی نماییم که علاوه بر مؤمن بودن دارای عزم و اراده بالا برای خدمت باشند.
دکتر خطیبی تصریح کرد: داشتن صفت انقلابی در کنار مؤمن بودن و دارای شور و نشاط جوانی بودن از اصول گزینش کارکنان است و باید دقت شود افرادی جذب شوند که علاوه بر صلاحیت اخلاقی و دینی، انگیزه و عزم جدی را داشته باشد که برای تحقق اهداف نظام اسلامی فعالیت جدی کند.
به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، در این مراسم ۳۹ نفر از گزینش گران شامل مدیران، دبیران و کارشناسان هسته های گزینش دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی بعنوان معرفی و مورد تجلیل قرار گرفتند.
منبع:

1400/10/14
12:58:07
5.0 / 5
993
تگهای خبر: آموزش , دانشگاه , كیفیت , مد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
دانلود عکس