رییس دانشگاه خبر داد

تشکیل شبکه زنان کارآفرین در دانشگاه تهران

تشکیل شبکه زنان کارآفرین در دانشگاه تهران

به گزارش دانلود عکس رییس دانشگاه تهران، تشکیل شبکه زنان کارآفرین دانشگاه تهران را برای بسط حوزه کارهای بانوان دانشگاهی ضروری دانست و اظهار داشت: بانک اطلاعاتی ظرفیت های بانوان دانشگاه تهران تشکیل گردد.


به گزارش دانلود عکس به نقل از ایسنا، دکتر سید محمد مقیمی در نشستی با منتخب از بانوان هیأت علمی در دانشگاه تهران که در سالن شورای دانشگاه برگزار شد، بر برنامه ریزی برای ارتقاء و توسعه نقش زنان در دانشگاه تهران اصرار کرد و اظهار داشت: من در شایسته سالاری بعنوان معیار انتخاب مدیران تاکید داریم. ضمن این که استعدادیابی و برنامه ریزی برای توانمندسازی زنان در کانون ارزیابی مدیران لازم است.
وی اشاره کرد: به همین جهت بانک اطلاعاتی از ظرفیت های بانوان دانشگاه تهران در زمینه های اجرائی و مدیریتی تشکیل گردد.
رئیس دانشگاه تهران اشاره کرد: شبکه سازی زنان دانشگاه تهران، تشکیل شبکه زنان کارآفرین این دانشگاه، ایجاد شورای سیاست گذاری زنان و خانواده و فعال سازی دبیرخانه ای برای پیگیری اجرای مصوبات این شورا و همین طور طراحی و برگزاری جشنواره ای به مناسبت روز زن با مشارکت اعضای هیأت علمی، کارکنان و دانشجویان در زمینه های مختلف فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی زنان از دیگر محورهایی است که بایدمورد توجه قرار بگیرد.
همین طور دکتر فاطمه یزدیان مشاور رییس دانشگاه تهران در امور بانوان و خانواده نیز با تشریح ترکیب جنسیتی دانشجویان، اعضای هیأت علمی و کارکنان دانشگاه تهران، از تشکیل ۸ کارگروه ویژه بانوان در دانشگاه تهران با عناوین پژوهشی، فرهنگ و ارتباطات، تحول اداری و اصلاح مقررات، آموزشی، سلامت، ورزشی، خانواده و تعیین اطلس بانوان و شناخت توانمندی ها و مشکلات آگاهی داد.
مشاور رییس دانشگاه تهران در امور بانوان و خانواده، از شبکه سازی علمی و اجرائی بین بانوان هیأت علمی دانشگاه تهران بعنوان برنامه دیگر درحال انجام نام برد و اشاره کرد: لازم است که با همکاری اعضای هیأت علمی، این شبکه سازی را در بحث های بین المللی نیز داشته باشیم.
وی بر بکارگیری بانوان برمبنای شایستگی ها و توانمندی هایشان در سطوح مختلف مدیریتی در دانشگاه اصرار کرد و اظهار داشت: شناسایی بانوان موفق کارآفرین در دانشگاه، مهارت آموزی دانشجویان دختر و راه اندازی رشته های مرتبط و مورد نیاز زنان، همچون محورهایی است که توسط حوزه مشاور امور زنان درحال پیگیری است.
دکتر یزدیان همین طور نسبت به ارتقای خدمات رفاهی و ورزشی ویژه برای بانوان در دانشگاه تهران اصرار کرد و خواهان پشتیبانی از بانوان سرپرست خانوار شاغل در دانشگاه شد.
منبع:

1400/10/15
20:32:12
5.0 / 5
875
تگهای خبر: آموزش , جشن , جشنواره , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
دانلود عکس