توسط معاونت علمی محقق می شود؛

اعطای تسهیلات به استارت آپهای حوزه اینترنت اشیا تا سقف 200 میلیون

اعطای تسهیلات به استارت آپهای حوزه اینترنت اشیا تا سقف 200 میلیون

دانلود عكس: معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به استارت آپهای حوزه اینترنت اشیا تسهیلات كم بهره قابل تبدیل به بلاعوض تا سقف200 میلیون تومان اعطا می كند.به گزارش دانلود عکس به نقل از مهر، دکتر مهدی محمدی دبیر ستاد توسعه فناوری های اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری امروز در رویداد استارت آپی IOT که به صورت مجازی در صندوق نوآوری و شکوفایی برگزار شد، بیان کرد: برمبنای برآوردهایی که شده، تعداد اشیای متصل در دنیا تا انتهای سال ۲۰۲۰ به بیش از ۵۰ میلیارد اشیا می رسد که این تعداد ۲.۵برابر سال ۲۰۱۶ است؛ این نشان دهنده یک ترند عجیب و غریب در حوزه اینترنت اشیا است.
دبیر ستاد توسعه فناوری های اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با اعلان اینکه حتی در زمینه سرمایه گذاری روی اینترنت اشیا تحول شگرفی شده است، بیان کرد: اینها نشان می دهند که ترندهای قوی در زمینه اینترنت اشیا ببینیم.
محمدی درباب بازار اینترنت اشیا اظهار داشت: پیش بینی شده انتهای امسال بازار اینترنت اشیا به ۱.۷ تریلیون دلار برسد که این حدودا برابر با تولید ناخالص داخلی یک کشور همچون کشورهای ترکیه و کره است.
وی با اعلان اینکه بازار اینترنت اشیا تا ۲۰۲۵ به ۵تریلیون دلار می رسد، عنوان کرد: این موجب یک اتفاق عجیب و غریب در حوزه اقتصاد خواهد شد.
وی با اشاره به کاربردهای متنوع اینترنت اشیا اظهار داشت: بخش زیادی از اینترنت اشیا که در سال ۲۰۱۸ توانستند در امریکا سرمایه گذار جذب کنند، ۲۵درصد در حوزه شهر هوشمند، ۱۷درصد در هوشمند سازی خطوط تولید، تعمیر نگهداری و زنجیره های تامین بوده اند؛ اینها فرصتهایی را به ما نشان میدهد که ما در کشور کمتر به آن پرداخته ایم.
به گفته محمدی، اینها تلنگری است که اگر به آن دقت نکنیم گرفتار عقب ماندگی در اکوسیستم نوآوری در زمینه اینترنت اشیا می شویم بنا بر این در صدد هستیم که از این استارت آپها حمایت های لازم را به عمل آوریم.
محمدی اظهار داشت: ما حاضریم از استارت آپهایی که در حوزه های هوش مصنوعی، اینترنت اشیا، بلاک چین، فناوری های در رابطه با تولید هوشمند حوزه هستند حمایت نماییم.
وی با اشاره به مبلغ تسهیلاتی که از طرف معاونت علمی به آنها تعلق می گیرد اظهار داشت: این تسهیلات شامل وام ۲۰۰ میلیون تومان کم بهره است که می تواند به وام بلاعوض تبدیل گردد.


منبع:

1399/04/30
14:39:20
5.0 / 5
2077
تگهای خبر: اینترنت , دیجیتال , فناوری , مد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
لینک دوستان دانلود عكس
دانلود عکس