توسط محققان كشور؛

ساخت دستگاه سورتر هوشمند پسته طراحی و

ساخت دستگاه سورتر هوشمند پسته طراحی و

دانلود عکس: پژوهشگران کشور موفق به طراحی و ساخت دستگاه سورتر هوشمند پسته شدند.به گزارش دانلود عکس به نقل از پارک علم و فناوری دانشگاه تهران، محمدرضا فرحناک مدیرعامل یک شرکت دانش بنیان مستقر در پارک علم و فناوری دانشگاه تهران اظهار داشت: محصول سورتر جزء صنایع تبدیلی محسوب می شود؛ در صنایع تبدیلی، محصولی که به مرحله قیمت گذاری رسیده است، با کمک دستگاهی به دو بخش باارزش تر و بخش با ارزش کمتر تقسیم می شود. در حقیقت با یک تبدیل و پروسه ساده، ارزش افزوده ای به کالا اضافه می شود و در نهایت آورده بیشتری برای تولید کننده ایجاد خواهد شد.
فرحناک در تشریح ارزش پیشنهادی محصول سورتر اظهار داشت: افزایش کیفیت، تناژ و سرعت از مشخصه های محصول سورتر است. با بهره گیری از این محصول می توان استانداردهای غذایی را تضمین نمود و از زیر سوال رفتن اعتبار تولید صنعت کشاورزی کشور جلوگیری کرد.
این مدیرعامل شرکت دانش بنیان اضافه کرد: طراحی و تولید دستگاه سورتر را با تمرکز بر پسته بعنوان محصول مخصوص ایران شروع کردیم. در این دستگاه از هوش مصنوعی برای تفکیک و دسته بندی این دانه استفاده می شود.
وی با اعلان اینکه دستگاه سورتر قابلیت استفاده برای محصولات دیگر را نیز دارد، اشاره کرد: با بهره گیری از دستگاه سورتر، می توان پروسه تفکیک و دسته بندی را دقیق تر و هوشمندانه تر انجام داد. ارائه خدمات مناسب به تولید کننده و قیمت رقابتی را از دیگر مزایای این دستگاه است.
فرحناک، بازار سورترهای هوشمند را یک بازار جدید دانست و اظهار داشت: این محصول درحال رشد بوده و بتازگی به بازار شناسانده شده است. خلق بازار جدیدی برای سورترهای هوشمند، تعیین میزان سهم از بازار این محصول را دشوار ساخته است.
وی اضافه کرد: پروسه و خروجی سورترهای رنگی موجود در بازار، با دستگاه سورتر هوشمند متفاوت می باشد. سورترهای معمولی بر طبق رنگ و یا یک مشخصه ساده به تفکیک و دسته بندی می پردازند. اما سورترهای هوشمند این شرکت با بهره گیری از الگوریتم های هوش مصنوعی، محصولات را برای تفکیک و دسته بندی تایید می کند.
فرحناک با تاکید بر این نکته که فناوری های نوین، باید برای مشتریان شرح داده شوند تا احساس نیاز در آنها بیدار شده و متوجه اهمیت محصول شوند، عنوان کرد: تولید کنندگان محصولات کشاورزی و خشکبار و فعالان در زمینه سورتینگ دانه ها از مشتریان سورتر هوشمند محسوب می شوند. قرار گرفتن این دانش در کنار صنعت کشاورزی می تواند به یک هم افزایی بزرگ منجر شود.
وی با اشاره به تنوع در تولید انواع دستگاه های سورتر اظهار داشت: در حال حاضر سورتر پسته به تجاری سازی رسیده و در بازار دردسترس است.
این فعال فناور دریافت ایده اولیه طراحی و تولید سورتر پسته از سمت بازار را یک اتفاق خوب دانست و گفت: همراهی یکی از تولیدکنندگان پسته در این امر مسیر، به شناسایی بهتر نیاز بازار، داشتن رشد ارگانیک برای شرکت و خلق هم افزایی منجر گردید.
فرحناک از وجود چالش های گوناگون به ویژه در راه رشد کسب وکار یاد کرد و اضافه کرد: چالش های مسیر رشد کسب وکار، از جنس نیاز شرکت برای رشد است. نیاز به سرمایه، نیروی انسانی، نیاز به ایجاد بازار و تامین فضای کار همچون این چالش هاست.
وی استقرار در پارک علم و فناوری دانشگاه تهران را یک حمایت دانست و اظهار داشت: پارک علم و فناوری دانشگاه تهران با ایفای نقش تسهیل گری و در اختیار قرار دادن فضای کارگاهی به رشد شرکت کمک کرده است.


منبع:

1400/10/18
17:19:09
5.0 / 5
904
تگهای خبر: خدمات , دانشگاه , شركت , طراحی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
دانلود عکس