مدیر كل دانشجویی وزارت بهداشت:

دریافت و ارائه خدمات مشاوره و روان شناسی مبتنی بر آموزه های دینی، ضرورتی انکار ناپذیر است

دریافت و ارائه خدمات مشاوره و روان شناسی مبتنی بر آموزه های دینی، ضرورتی انکار ناپذیر است

مدیر کل دانشجویی وزارت بهداشت اظهار داشت: تلاش داریم این پیام را به دانشجویان منتقل نماییم که دریافت و ارائه خدمات مشاوره و روان شناسی مبتنی بر آموزه های دینی، یک ضرورت انکار ناپذیر است و با نهادینه کردن مسائل دینی در مسائل روانشناسی، بتوانیم مخاطبان خودرا که رؤسا و کارشناسان اداره مشاوره و سلامت روان هستند، ‏ آماده نماییم تا دراین زمینه خدمات بهتری را ارائه دهند.


به گزارش دانلود عکس به نقل از ایسنا، دکتر حمید رضا اشراقی مدیر کل دانشجویی وزارت بهداشت از برگزاری نخستین همایش کشوری توانمند سازی علمی و فرهنگی رؤسا و کارشناسان ادارات مشاوره و سلامت روان دانشجویی دانشگاه های علوم پزشکی کشور در تاریخ ۲۱ و ۲۲ دیماه جاری به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی مشهد اطلاع داد.
وی در مورد برگزاری این همایش‏، اظهار داشت: رسالت اصلی ادارات مشاوره و سلامت روان ما در ۶۴ دانشگاه و دانشکده علوم پزشکی کشور، حفظ، تأمین و ارتقای سلامت روانشناختی دانشجویان است، که برای رسیدن به موفقیت در این راه، لزوم دارد که بتوانیم نیروهای متخصص روانشناس، مشاور و مددکار و دیگر نیروهای مرتبط را که در این عرصه کار تخصصی انجام می دهند آموزش دهیم.
این مقام مسؤول اضافه کرد: بر این اساس سالیانه با برگزاری برنامه های دانش افزایی نظری و عملی، مبادرت به برگزاری دوره های آموزشی کرده تا در دوره های باز آموزی و یا آموزش مدون؛ دانش روسا و کارشناسان ادارات مشاوره و سلامت روان خویش را به روز کرده تا همراه با جامعه مخاطب خود رشد کنند.
وی با بیان اینکه نگاههای استفاده از آموزه های دینی و مذهبی در ترویج و ارتقای سلامت روان، وجه تمایز برگزاری آموزش ها در این دوره نسبت به دوره های قبل در برنامه های آموزشی است، اظهار داشت: بنابراین برنامه های ما در اداره مشاوره و سلامت روان با پیوست فرهنگی و مبتنی آموزه های دینی درحال دیده شدن است.
مدیر کل دانشجویی وزارت همینطور به قانون "جوانی جمعیت و پشتیبانی از خانواده" اشاره نمود و اضافه کرد: ماده ۳۶ این قانون، مراکز آموزش عالی را مکلف کرده است که از زمان ابلاغ قانون‏، به فکر تاسیس و راه اندازی مراکز مشاوره با سبک ایرانی و اسلامی باشند، این همایش به شکلی زمینه ای است برای آشنا سازی رؤسا و کارشناسان ادارات مشاوره با اهمیت و لزوم هایی که این قانون دارد.
این مقام مسؤول با بیان اینکه اساتیدی که در این همایش دعوت به حضور شدند، افرادی توانا و دارای مهارت هستند که سال ها تجربه و تخصص در حوزه روانشناسی و مشاوره و در عین حال مسائل دینی دارند، ‏ اظهار داشت: در برگزاری این همایش سعی شده است تا با استفاده از مهارت و توانایی اساتید و با نگاه همزمان علمی و فرهنگی به موضوعات، مسائل روز مشاوره ای را مد نظر قرار دهیم.
اشراقی خاطرنشان کرد: ما تلاش داریم این پیام را به دانشجویان عزیزمان منتقل نماییم که دریافت و ارائه خدمات مشاوره و روان شناسی مبتنی بر آموزه های دینی، یک لزوم انکار ناپذیر است و با نهادینه کردن مسائل دینی در مسائل روانشناسی، بتوانیم مخاطبان خویش را که رؤسا و کارشناسان اداره مشاوره و سلامت روان هستند، ‏ آماده نماییم تا در این حوزه خدمات بهتری را ارائه دهند.
به گزارش مفدا، وی با بیان اینکه این همایش پیش درآمدی برای برگزاری دیگر همایش ها در این حوزه خواهد بود‏، اظهار داشت: بالغ بر ۲۶۰ نفر از کارشناسان و رؤسای مراکز مشاوره و سلامت روان دانشجویی دانشگاه ها و دانشکده های علوم پزشکی در این همایش شرکت خواهند کرد‏، تلاش داریم برای پوشش بهتر این نشست از راه فضای مجازی نیز، امکان شرکت مخاطبان در این همایش را فراهم نماییم.
این مقام مسؤول افزود: در خلال دو روز برگزاری این نشست، پنل های تخصصی با موضوعات مورد نیاز دانشجویان همچون ”آسیب شناسی تحصیلی-آموزشی دانشجویان و ارجاع به کمیسیون موارد خاص“ و تریبون آزادی در مورد "تجربیات موفق مراکز مشاوره دانشجویی در دوران کرونا" برگزار می گردد.
اشراقی از برگزاری مراسم اختتامیه در روز دوم برگزاری این همایش اطلاع داد و اظهار داشت: علاقمندان می توانند از راه لینک https: //www.skyroom.online/ch/moshavere1/moshavere اقدام نمایند.
وی ادامه داد: ما به صدمه های تحصیلی و آموزشی بعنوان صدمه های اساسی توجه داریم به نحوی که معتقدیم بخشی از صدمه های تحصیلی و آموزشی می تواند ناشی از ضعف دانشجو و بخشی ناشی از مشکلات روانشناختی باشد. در این همایش ارتباط این دو عامل را در نظر گرفته ایم و در پنل های ویژه به مسائل عاطفی و روانشناختی در رابطه با صدمه های تحصیلی پرداخته خواهد شد.
مدیر کل دانشجویی خاطرنشان کرد: برگزاری ارزیابی پیش آزمون و بعد از آزمون همراه با صدور ۱۶ ساعت گواهی آموزشی برای شرکت گنندگان در این جلسه از دیگر برنامه های این نشست دو روزه است.1400/10/18
21:33:17
5.0 / 5
850
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
لینک دوستان دانلود عكس
دانلود عکس