معاون دانشجویی دانشگاه صنعتی شریف:

برای از سرگیری آموزش حضوری تمهیدات مناسبی اندیشیده شود

برای از سرگیری آموزش حضوری تمهیدات مناسبی اندیشیده شود

به گزارش دانلود عکس معاون دانشجویی دانشگاه صنعتی شریف با تاکید بر برنامه این دانشگاه برای از سرگیری آموزش حضوری اظهار داشت: باتوجه به اجازه حذف ترم بدون احتساب سنوات، تعداد دانشجویان متقاضی خوابگاه ها بالا رفته و ما را با مشکل مواجه کرده است.


دکتر علی اکبر ابوالحسنی در گفت و گو با ایسنا اظهار نمود: نکته بسیار مهمی که برای ما اهمیت دارد، این است که بتوانیم آموزش حضوری دانشگاه را بازگشایی نماییم. البته به سبب فاصله ای که به سبب شیوع کووید-۱۹ در بازگشایی دانشگاه برای آموزش حضوری افتاده و به سبب خود شرایط کرونا، ما با معذوریت ها و محدودیت هایی روبه رو هستیم. یک سری پروتکل ها به ما ابلاغ گردیده ولی متاسفانه این پروتکل ها چندان دقیق و مصون نیستند.
دکتر ابوالحسنی با اشاره به لطمه های روحی روانی وارد شده به دانشجویان در دوران شیوع کووید-۱۹ اشاره کرد: امروزه، باتوجه به اطلاعاتی که از شرایط داریم، لطمه هایی روحی و روانی که دانشجویان به سبب نبود آموزش حضوری با آنها درگیر هستند، ورای مشکلاتی است که به خاطر آموزش به وجود آمده است. چونکه بنظر می رسد لطمه های روحی و روانی و مشکلاتی که به وجود می آید، خیلی بیشتر از این است که دانشگاه برای آموزش حضوری بازگشایی شود و احتمال همه گیری های موضعی وجود داشته باشد.
وی با تاکید بر این که برای بازگشایی دانشگاه باید تمهیدات مناسبی اندیشیده شود، اظهار داشت: باید مشکلاتی را که امکان دارد، پیش آید، کمینه کمینه نماییم. در این راستا، پروتکلهای بسیار خوبی طراحی شده که در دانشگاه های غربی انجام می شود و این پروتکل ها با شرایط داخل سازگار شده است. این پروتکل ها به ما کمک می نماید که بتوانیم با احتمال شیوع بیماری در خوابگاه ها را کاهش دهیم. اما این پروتکل ها نیاز به یک سری تمهیدات دارد.
معاون دانشجویی دانشگاه صنعتی شریف راجع به این تمهیدات اشاره کرد: بعنوان مثال با تعبیه فرم خود اظهاری در کارنامه سلامت دانشجویان، می توان یک سری بیماریهای زمینه ای در دانشجویان را شناسایی کرد و تشخیص داد که این مساله از اهمیت زیادی برخوردارست. از طرفی دیگر، ما باید برای اتاق های ایزولاسیون، پایش دائمی و موارد دیگر که زمان بر است، یک سری تمهیدات داشته باشیم.
دکتر ابوالحسنی در ادامه اظهار نمود: در دوران شیوع ویروس کرونا همه ما دانشگاه ها با معضل دیگری نیز روبه رو شده ایم که تعطیلی ناشی از کرونا و اجازه حذف ترم بدون احتساب سنوات است که این مساله باعث شده تعداد متقاضیان خوابگاه ها افزایش یابد این در حالیست که علاوه بر افزایش متقاضی خوابگاه ها و کمبود ظرفیت، نیاز به یک سری اتاق ایزولاسیون داریم. یعنی مجبور هستیم به سبب رعایت پروتکلهای بهداشتی، یک سری از اتاق ها را تخلیه شده نگه داریم، که این مساله برای ما چالش جدی است.
وی با اشاره به منابع مالی دانشگاه ها تصریح کرد: بحث همسان سازی حقوق ها، فشار مالی بسیاری به دانشگاه ها وارد کرده است و منابع مالی محدود دانشگاه ها جوابگو نیست. چه در بحث تغذیه، چه رفاه و چه مسائل دیگر. البته وزارت علوم هفته ای چند بار در ارتباط با این مسائل جلسه دارد و مسئولان کاملا به این مسائل واقف هستند. امیدواریم بتوانیم با همفکری و مدیریت، آموزش حضوری دانشگاه ها را بازگشایی نماییم.
منبع:

1400/11/02
23:34:20
5.0 / 5
928
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
دانلود عکس