معاون فرهنگی دانشگاه تهران خبر داد

تداوم فعالیتهای فرهنگی دانشجویان به شكل مجازی در نیمسال جدید

تداوم فعالیتهای فرهنگی دانشجویان به شكل مجازی در نیمسال جدید

به گزارش دانلود عكس معاون فرهنگی دانشگاه تهران با تاكید بر اینكه فعالیتهای فرهنگی این دانشگاه در ترم آینده با مجازی شدن آموزش تعطیل نخواهد شد، اظهار داشت: هم اكنون به تمامی واحدها ابلاغ كردیم كه زیرساخت های انجام فعالیتهای فرهنگی دانشجویان به شكل مجازی را فراهم نمایند.


دکتر مجید سرسنگی در گفتگو با ایسنا، ضمن بیان این مطلب به تشریح برنامه های فرهنگی دانشگاه تهران برای ترم تحصیلی آینده پرداخت و اظهار نمود: ما معتقد هستیم همانطور که امکان ادامه فعالیتهای آموزشی و پژوهشی در بستر فضای مجازی وجود دارد ازاین رو می توانیم فعالیتهای فرهنگی را هم در کنار این فعالیت ها و در یک فضای مجازی پیگیری نماییم.
وی در ادامه خاطرنشان کرد: با عنایت به شرایط ناشی از انتشار کرونا احتمال برگزاری فعالیتهای آموزشی دانشگاه تهران همانند سایر دانشگاه ها به شکل مجازی در ترم آینده وجود دارد و اگر ستاد ملی مقابله با کرونا تشخیص بدهد خطر همچنان ادامه دار است، طبیعتاً دانشگاه تهران هم تابع تصمیمات این ستاد کلاس های آموزشی را به شکل مجازی برگزار خواهد نمود.
معاون فرهنگی دانشگاه تهران تصریح کرد: ما سعی کردیم فعالیتهای فرهنگی را در ترم جاری به شکل مجازی برگزار می نماییم و با وجود اینکه دانشجویان حضور فیزیکی در دانشگاه نداشتند اما فعالیتهای فرهنگی دانشگاه گرفتار وقفه نشد. ضمن اینکه همه واحدهای ما موظف شدند با تجهیز زیرساخت ها، خویش را برای شکل گیری ارتباط مجازی اماده کنند و برنامه های فرهنگی را به این شیوه ادامه دهند.
دکتر سرسنگی افزود: در حوزه فعالیتهای فرهنگی و ورزشی برنامه های زیادی را برای ترم جاری طراحی کردیم که به تدریج عملیاتی می شوند؛ البته طبیعی است فضای مجازی ظرفیت فضای حقیقی را برای انجام فعالیتهای فرهنگی و ورزشی ندارد اما تمام تلاش ما این است که موانع آنرا به حداقل برسانیم و ارتباط خود با دانشجویان را به حداکثر برسانیم.
وی در انتها در مورد نقش تشکل های دانشجویی در شرایط فعلی تصریح کرد: تشکل های دانشجویی هم خوشبختانه از راه فضای مجازی برنامه ها را پیگیری می کنند. بستری را فراهم کردیم که از راه این فضا انتخابات خویش را برگزار کنند تا هم سلامت آنها تضمین شود و هم برنامه ها گرفتار وقفه نشوند.
منبع:

1399/04/31
13:50:54
5.0 / 5
2038
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
دانلود عکس