تاکسی پرنده با سرعت ۳۳۰ کیلومتر بر ساعت پرواز کرد

تاکسی پرنده با سرعت ۳۳۰ کیلومتر بر ساعت پرواز کرد

یک تاکسی پرنده برقی در آزمایشی توانست با سرعت 330 کیلومتر برساعت پرواز کند که این خود رکوردی در زمینه خودرو های پرنده بشمار می رود.


به گزارش دانلود عکس به نقل از نیواطلس، نمونه اولیه تاکسی پرندهS۴ متعلق به شرکت «جوبی اوییشن»(Joby Aviation) سریع ترین آزمایش پرواز یک وسیله نقلیه برقی عمود پرواز (eVTOL)در تاریخ را انجام داد. طی این آزمایش سرعت تاکسی پرنده مذکور به ۳۳۰ کیلومتر بر ساعت رسید.
این شرکت وعده داده بود حداکثر سرعت وسیله نقلیه مذکور ۳۲۲ کیلومتر برساعت خواهد بود و این رکورد بسیار بالاتر از آنست. البته هنوز مشخص نیست شرکت تست های سرعت بیشتری انجام می دهد یا خیر. قبل از این نیز، جوبی در ماه جولای ۲۰۲۱ میلادی اعلام نمود طی آزمایش مشخص شد مسافتی که وسیله نقلیه با یک دفعه شارژ باتری طی می کند از رقم پیش بینی شده(۲۴۱ کیلومتر) بیشتر و ۲۴۹ کیلومتر است. این شرکت ادعا کرد شاخص مذکور نیز یک رکورد بشمار می رود. جوبی ادعا می کند تاکسی پرنده S۴ از تمام همتایان خود سریع تر است و مسافت بیشتری را با یک دفعه شارژ طی می کند. البته باید اشاره نمود احیانا هر دو رکورد جوبی طی آزمایشی با یک هواپیمای خالی ثبت شده اند که وزن آن حدود ۱۸۱۴ کیلوگرم است و ازراه دور کنترل می شود. اما باید دید با افزوده شدن خلبان و ۴ سرنشین این وسیله نقلیه با چه سرعتی و برای چه مدت زمانی حرکت می کند.

1400/11/04
21:59:07
5.0 / 5
891
تگهای خبر: شركت , مد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
دانلود عکس