دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی:

سند تحول شورای انقلاب فرهنگی برای تأیید به محضر رهبری تقدیم شد

سند تحول شورای انقلاب فرهنگی برای تأیید به محضر رهبری تقدیم شد

به گزارش دانلود عکس دبیر شورایعالی انقلاب فرهنگی از عرضه سند تحول شورایعالی انقلاب فرهنگی برای تأیید به محضر مقام معظم رهبری اطلاع داد.


به گزارش دانلود عکس به نقل از ایسنا، دکتر سعیدرضا عاملی ضمن بیان این مطلب اظهار نمود: حقیقت این است مردم در دورهای گذشته و حتی امروز نیازمند به یک الگوی متعالی در روند زندگی هستند. دنیای جدید با تکثرات بسیاری که حوزه انتخاب های فرهنگی به وجود آورده جهان فاقد الگویی را متصور شده است و این مساله برای نسل جوان که باید الگو و ایده عالی در راه زندگی داشته باشند، خطرآفرین است.
ایشان در ادامه اظهار داشت: قرآن کریم سفارش می کند که «و لقد کان لکم فی رسول اللّه اسوة حسنة...» خداوند رسول اکرم(ص) را برای ما اسوه و نمونه قرار داد و فاطمه زهرا(س) یک الگوی زن کامل، همسر و دختر مومنه و هم عزیزی که برای استقرار سنت پیامبر(ص) جان خویش را در این راه گذاشت، مطرح است. امروز هم ان شاءلله بتوانیم مسیری را در حوزه اسلامی شدن دانشگاه ها ترسیم نماییم تا حضرت زهرا (س) الگوی پیش رویی برای نسل دانشجو در دانشگاه ها باشند.
وی از جا به جایی نظام الگویی در دنیا ابراز نگرانی کرد و اظهار داشت: محصول جابه جایی الگویی در دنیا، ریزش فرهنگی بسیار گسترده است.
استاد گروه ارتباطات دانشگاه تهران به سند تحول شورایعالی انقلاب فرهنگی اشاره نمود و اضافه کرد: ۱۶ ویرایش از سند تحول شورایعالی انقلاب فرهنگی از جانب کارگروه تحول تهیه شد که نسخه ۱۶ آن مورد تصویب شورایعالی انقلاب فرهنگی قرار گرفت و با تغییر مختصری نسخه نهایی هفته گذشته محضر مقام معظم رهبری فرستاده شد و منتظر اعلام نظر ایشان هستیم تا مجموعه کلی سند یا بخشی از سند تایید شده مبنای کار شورایعالی انقلاب فرهنگی در دوره جدید باشد.
به گزارش مرکز خبر شورایعالی انقلاب فرهنگی، دکتر عاملی افزود: امیدواریم سند تحول شورایعالی انقلاب فرهنگی، تازگی تحولی در شورایعالی انقلاب فرهنگی به وجود آورد و ضمانت های لازم برای اجرایی شدن مصوبات شورایعالی انقلاب فرهنگی را تأمین کند. همینطور ضمانت های مالی و منابع انسانی در سند پیشبینی شده و امیدواریم این مجموعه بتواند به تحول شورایعالی انقلاب فرهنگی کمک نماید.
دبیر شورایعالی انقلاب فرهنگی خاطرنشان کرد: تحول در شورایعالی انقلاب فرهنگی به معنای بازبینی در اهداف، وظایف، ضمانت های اجرایی، ساختار و روندهای کاری شورایعالی انقلاب فرهنگی است که ان شاء الله ظرفیت لازم را برای تحول در فرهنگ جامعه و حوزه علم و فناوری و نوآوری فراهم می آورد.1400/11/07
11:14:09
5.0 / 5
868
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
لینک دوستان دانلود عكس
دانلود عکس