رئیس سازمان امور دانشجویان اعلام كرد

تحصیل بیش از ۵۷ هزار دانشجوی عراقی در ایران

تحصیل بیش از ۵۷ هزار دانشجوی عراقی در ایران

به گزارش دانلود عکس رییس سازمان امور دانشجویان از تحصیل بیش از 57 هزار دانشجوی عراقی در دانشگاه های ایرانی آگاهی داد و اظهار داشت: امیدوار هستم بتوانیم فرصت تحقیقاتی کوتاه مدت را برای دانشجویان دو کشور فراهم نماییم و دانشجویان ایرانی هم بتوانند به درک درستی از بافت علمی کشور عراق برسند.


به گزارش دانلود عکس به نقل از ایسنا، دکتر هاشم داداش پور در دیدار با معاون و هیات وزارت آموزش عالی و پژوهش های علمی عراق درباب توسعه همکاریهای علمی در زمینه تبادل دانشجو اظهار داشت: اراده مسولان وزارت علوم حل برخی مشکلات موجود در حوزه تحصیل دانشجویان عراقی است و در این راستا با سفیر عراق در ایران نیز نشست مشترک برگزار کرده ایم.
وی اظهار داشت: حدود ۵۷ هزار دانشجوی عراقی در دانشگاه های ایران مشغول به تحصیل هستند و امیدوار هستم با برگزاری این جلسات به نقطه مشترک برسیم که مشکلات دانشجویان عراقی در ایران بر طرف شود.
رییس سازمان امور دانشجویان اظهار داشت: دانشجویان عراقی مثل دانشجویان کشور خودمان هستند و برای ثبت نام در دانشگاه های ایران باید دقت کنند تا به مشکل نخورند و آمادگی داریم در این راه به آنها کمک نماییم.
وی اظهار داشت: ما در قبال کلیه دانشجویان بین المللی خصوصا دانشجویان عراقی احساس مسئولیت می نماییم چون همسایه و از لحاظ فرهنگی و مذهبی ارتباطات مشترکی با یکدیگر داریم و در تلاش هستیم تا در آینده نزدیک کلیه مشکلات حل شود مشروط بر اینکه ویزای تحصیلی داشته باشند و قصد و هدف ما حل کلیه مشکلات می باشد.
داداش پور اظهار داشت: علاوه بر تحصیل دانشجویان امیدوار هستم بتوانیم فرصت تحقیقاتی کوتاه مدت را برای دانشجویان دو کشور فراهم نماییم و این تبادلات یک طرفه نباید باشد که دانشجویان ایرانی هم بتوانند درک درستی از کشور و بافت علمی عراق داشته باشند.
وی اظهار داشت: برای شناخت ظرفیت های دو کشور باید کمیته مشترک علمی بین ایران و عراق شکل بگیرد.
در ادامه دکتر حازم باقر طاهر معاون وزیر علوم عراق اظهار داشت: ما امروز جهت بررسی و تعامل همکاری بیشتر و بررسی وضعیت دانشجویان عراقی و برخی مشکلات به وجود آمده در اینجا هستیم تا بتوانیم نسبت به رفع آنها اقدام نماییم.
این مقام مسئول اضافه کرد: وزارت علوم عراق می خواهد لیست جدیدی از دانشگاه های مورد تایید ایران را در کشور عراق اعلام نماید و بیشتر دانشگاه های دولتی ایران در این فهرست قرار خواهند گرفت.
وی اظهار داشت: موجب افتخار هست که دانشجویان عراقی در ایران تحصیل می کنند و دانشگاه های ایران نباید هیچ تفاوتی بین دانشجویان عراقی و ایرانی داشته باشند.
معاون وزیر علوم عراق یکی از اشکالات دانشجویان را طول کشیدن زمان صدور ویزای تحصیلی و مجوز های ورود و خروج دانشجویان اعلام نمود و خواهان رفع آنها شد.
به گفته ی ایشان، با هماهنگی های انجام شده ما آمادگی داریم که بورس های تحصیلی را به دانشجویان ایرانی بدهیم.
دکتر حازم باقر اظهار داشت: ما در وزارت علوم عراق دنبال این هستیم که توافق نامه امضاء شده دو کشور در سالهای قبل را درباب تبادل استاد، پژوهش های مشترک و دوره های تحقیقانی و بورس های تحصیلی کوتاه مدت و طولانی مدت را اجرائی نماییم.
منبع:

1400/11/07
23:02:39
5.0 / 5
896
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
دانلود عکس