معاون سازمان سنجش آموزش كشور اعلام كرد

تغییری در سهمیه های کنکور اعمال نمی گردد

تغییری در سهمیه های کنکور اعمال نمی گردد

به گزارش دانلود عکس معاون فنی و آماری سازمان سنجش آموزش کشور با تکیه بر اینکه تغییری در سهمیه های ورود به دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی در سال آینده اتفاق نمی افتد، اظهار نمود: باآنکه این مورد در شورایعالی انقلاب فرهنگی درحال بررسی است، اما اگر هم تغییراتی صورت بگیرد برای کنکور سال ۱۴۰۱ اعمال نمی گردد.


به گزارش دانلود عکس به نقل از ایسنا، دکتر احسان جمالی در نشست خبری که امروز در ساختمان مرکزی سازمان سنجش آموزش کشور برگزار شد، ضمن بیان این مطلب و با تکیه بر اینکه ثبت نام جهت شرکت در کنکور ۱۴۰۱ از فردا یکشنبه دهم بهمن ماه شروع می شود و به مدت یک هفته ادامه دارد، اظهار داشت: این آزمون در ایام ۸، ۹، ۱۰ و ۱۱ تیرماه سال ۱۴۰۱ برگزار می شود و نتایج آن هم همانند سنوات گذشته (به جز سال ۱۳۹۹ که به علت کرونا زمان اعلام نتایج با تغییراتی همراه بود) اواسط مردادماه سال آینده اعلام می شود.
ایشان در ادامه خاطرنشان کرد: انتخاب رشته داوطلبان بعد از اعلام نتایج اولیه آزمون سراسری ۱۴۰۱ شروع می شود و نتایج داوطلبان بورسیه و با شرایط خاص در انتهای مردادماه صورت می گیرد و نتایج آن هم پیش از مهرماه و اوایل دهه سوم شهریورماه از راه سایت سنجش آموزش کشور اعلام خواهد شد تا داوطلبان دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی از آغاز شروع سال تحصیلی وارد دانشگاه ها شوند.
معاون فنی و آماری سازمان سنجش آموزش کشور خاطرنشان کرد: تغییراتی در سهمیه های داوطلبان در کنکور سال ۱۴۰۱ نداریم چون که هنوز مصوبه ای در این حوزه ابلاغ نشده است.
دکتر جمالی با تکیه بر اینکه تغییرات سهمیه های داوطلبان دانشگاه ها در شورایعالی انقلاب فرهنگی بررسی می شود، اظهار نمود: در این حوزه جلساتی هم تشکیل شده است اما این تغییرات به کنکور ۱۴۰۱ نمی رسد و در نتیجه ما شاهد تغییراتی در سهمیه ها نخواهیم داشت و اگر هم تصمیم گیری در زمینه سهمیه های ورود به دانشگاه اتفاق بیفتد از کنکور سال ۱۴۰۲ اعمال خواهد شد.
معاون فنی و آماری سازمان سنجش آموزش کشور همینطور تصریح کرد: یکی از تغییراتی که در کنکور ۱۴۰۱ خواهیم داشت مصوبه شورایعالی انقلاب فرهنگی برای پذیرش در رشته های پزشکی خواهد بود که بر طبق این مصوبه سال آینده ۲۰ درصد به ظرفیت پذیرش داوطلب در این رشته ها اضافه خواهد شد.
وی تصریح کرد: در سال ۱۴۰۰ ما تعداد ۸۰۰۰ دانشجوی پزشکی در دانشگاه ها پذیرش کردیم که برپایه مصوبه جدید شورا این ظرفیت با افزایش ۲۰ درصدی یعنی ۱۶۰۰ نفری به ۹۶۰۰ خواهد رسید.
معاون فنی و آماری سازمان سنجش آموزش کشور با بیان اینکه آئین نامه اجرایی افزایش ظرفیت پذیرش پزشکی توسط وزارت بهداشت ابلاغ خواهد گردید، خاطرنشان کرد: بعد از اعلام این آئین نامه، جزئیات آنرا در دفترچه شماره ۲ به اطلاع داوطلبان خواهیم رساند اما این پذیرش ها برای داوطلبان مناطق محروم خواهد بود که البته نحوه توزیع آن توسط وزارت بهداشت اعلام می شود.
دکتر جمالی همینطور در مورد پذیرش داوطلبان بهیاری در کنکور سال ۱۴۰۱ اظهار داشت: ظرفیت این پذیرش سال جاری قطعی و ضریب آن چهار خواهد بود در واقع از سال ۱۴۰۱ در تمام دوره های روزانه، شهریه پرداز و دانشگاه آزاد این تغییرات اعمال می شود.
منبع:

1400/11/10
13:45:16
5.0 / 5
881
تگهای خبر: آموزش , دانشجو , دانشگاه , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
لینک دوستان دانلود عكس
دانلود عکس