حاكمیت سایبری در خارج از كشور -۱۹۷

شکست متا در پرونده کمبریج آنالیتیکا در استرالیا

شکست متا در پرونده کمبریج آنالیتیکا در استرالیا

رگولاتوری استرالیا موفقیت بزرگی در مقابل متا به دست آورده، برای اینکه دادگاه فدرال این کشور درخواست تجدیدنظرخواهی متا (فیس بوک سابق) در مورد پرونده کمبریج آنالیتیکا را رد کرده است.به گزارش دانلود عکس به نقل از زد دی نت، دادگاه فدرال استرالیا تقاضای استیناف فیسبوک در مورد پرونده کمبریج آنالیتیکا را رد کرده است. این شرکت مدعی شده بود از این طریق نه تجارتی انجام شده و نه اطلاعات شخصی کاربران در استرالیا جمع آوری شده است. اما دادگاه ادعاهای مذکور را رد کرد.
این بدان مدلول است که شکایت دفتر کمیسر اطلاعات استرالیا (OAIC) مقابل فیس بوک (متا)، بعد از تقریباً دو سال کشمکش در دادگاه، سرانجام قابل رسیدگی قضائی است.
متا با طرح ادعاهایی در خصوص این که در استرالیا تجارت نکرده و اطلاعات شخصی را جمع آوری نمی کند تلاش داشت از شکایت از خود بر طبق قوانین حفظ حریم خصوصی این کشور پیشگیری کند. اما دادگاه فدرال استدلال متا را در خصوص این که پلت فرم فیسبوک فقط بعنوان یک وب سایت در خارج از این کشور عمل می کند و در صورت دریافت درخواست داده های کاربران را به دولت استرالیا ارائه می دهد، نپذیرفت.
از نظر دادگاه نصب کوکی های متا بر روی دستگاه های الکترونیکی کاربران استرالیایی یک اقدام تجاری برای بسط کسب وکار و جمع آوری اطلاعات شخصی در استرالیا تلقی می شود.
رگولاتوری استرالیا اکنون متا را به نقض حریم خصوصی بیش از ۳۰۰۰۰۰ استرالیایی متهم کرده که داده های آنها در رسوایی کمبریج آنالیتیکا افشا شده بود. این رویداد منجر به جمع آوری داده های میلیونها کاربر فیسبوک در سراسر جهان توسط شرکت مشاوره Cambridge Analytic بدون رضایت آنها بوسیله یک اپلیکیشن شد.
رسوایی کمبریج آنالیتیکا از سال ۲۰۱۸ به سبب استفاده از داده های جمع آوری شده جهت بررسی احتمال پیروزی دونالد ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶ و کمپین برگزیت، پوشش رسانه ای گسترده ای داشته است. آنجلین فالک، کمیسر اطلاعات استرالیا و حریم خصوصی اظهار داشت که از نتیجه قضاوت دادگاه خرسند است و دفتر او به پیشبرد پرونده ادامه خواهد داد.

1400/11/18
11:36:30
5.0 / 5
1029
تگهای خبر: شركت , مد , مشاوره
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
لینک دوستان دانلود عكس
دانلود عکس