امیکرون، دانشگاه معروف نیوزلند را به آموزش مجازی برگرداند

امیکرون، دانشگاه معروف نیوزلند را به آموزش مجازی برگرداند

شیوع سویه اُمیکرون کرونا سبب شد که یک دانشگاه معروف در نیوزلند هم روش آموزش خویش را باردیگر به حالت آموزش مجازی برگرداند.


به گزارش دانلود عکس به نقل از یودبلیونیوز، دانشگاه "آوکلند"( Auckland) در نیوزلند به علت شیوع سویه اُمیکرون شیوه تدریس خویش را به آموزش مجازی بازگرداند و اعلام نمود این شیوه تا اواسط نمیسال تحصیلی ادامه خواهد یافت.
کمیته اجرایی این دانشگاه این تصمیم را روز پنجشنبه 3 فوریه اعلام نمود. این تصمیم مدت کوتاهی بعد از آن اتخاذ شد که دانشگاه اوکلند تصمیم گرفت امتحانات دانشجویان برای سال 2022 میلادی را به صورت آنلاین و با عنایت به پروتکلهای بهداشتی شیوع کووید-19 برگزار کند.
در بیانیه دانشگاه آوکلند آمده که این که به دانشجویان و اعضای دانشگاه نسبت به نحوه فعالیت دانشگاه اطمینان بدهیم، بسیار ارجح تر از اختلالی است که در اثر تغییر در محیط آموزشی دانشگاه در کوتاه مدت حاصل می شود.
در ادامه این بیانیه آمده است: البته میتوان در عین رعایت پروتکلهای بهداشتی برای برگزاری برخی کلاس ها همچون دروس عملی و کارگاه ها استثنا قائل شد و این تغییر از تاریخ 28 فوریه اعمال خواهد شد.
پیش از این، دانشگاه "آوکلند " که از برترین های نیوزلند است، در دستورالعمل خود، تزریق واکسن برای فرایند آموزش در محیط دانشگاه را الزامی اعلام نمود. البته همچنان رعایت فاصله گذاری اجتماعی در این دانشگاه الزامی است.
مقامات دانشگاه آوکلند بعد از صدور این اطلاعیه اعلام کردند: ما میدانیم که اجبار واکسیناسیون امکان دارد به آزادی انتخاب آنها لطمه بزند اما این نکته مهم می باشد که این سیاست هیچ فردی را مجبور به واکسیناسیون نمی کند.
این تصمیم یک نظر کاملا شخصی است و دانشگاه به حق انتخاب افراد احترام می گذارد. ولی اعضای دانشگاه باید بدانند که در صورت اجبار عدم واکسیناسیون، این کار عواقبی خواهد داشت و توانایی آنها جهت شرکت در فعالیتهای دانشگاه محدود می شود.
منبع:

1400/11/20
22:42:32
5.0 / 5
870
تگهای خبر: آموزش , جشن , دانشجو , دانشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
دانلود عکس