درخواست اعضای هیات علمی و کارمندان دانشگاه هنر از رئیس جمهور

درخواست اعضای هیات علمی و کارمندان دانشگاه هنر از رئیس جمهور

۳۷۰ نفر از اعضای شوراهای صنفی اعضای هیات علمی و کارمندان دانشگاه هنر طی نامه ای به رئیس جمهور از تعرض و تعدی های غیرقانونی مکرر نهادهای دولتی شکایت کرده و خواهان حمایت و حل مسائل از طرف ریاست جمهوری اسلامی ایران شدند.


به گزارش دانلود عکس به نقل از ایسنا، در این نامه که طی چهار بند به مصادیق تعدی های مذکور اشاره شده، اعضای دانشگاه هنری از رئیس جمهور خواسته اند تا با تشکیل شورایی مستقل از نمایندگان ریاست جمهوری مصادیق مطرح شده مورد بررسی و تعیین تکلیف قرار گیرد.
بر مبنای متن این نامه که در اختیار ایسنا قرار گرفته، این مصادیق به شرح زیر عنوان شده و مورد ادعا قرار گرفته اند:
الف) عدم رعایت ماده‌ی ۶۹ از قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت در مورد اموال دولتی
- مبادرت به واگذاری غیرقانونی بیشتر از ۱۰۰ هکتار اراضی پردیس کرج دانشگاه هنر به غیر، بدون ارجاع پرونده به هیئت محترم وزیران، بعنوان تنها مرجع تعیین شده و تصریح شده در قانون.
- پرهیز عامدانه‌ی و مغایر قانون از ارسال اسناد، سوابق و مدارک در ارتباط با واگذاری اراضی فوق الذکر به اداره‌ی کل اموال دولتی و وزارت امور اقتصادی و دارایی.
- عدم رعایت تبصره‌ی ۸ ماده ۶۹ قانون فوق الذکر در خصوص جبران زیان وارده از راه پرداخت معوض قابل تعیین توسط سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور در چارچوب بودجه های جاری و عمرانی دانشگاه هنر. در این خصوص لازم به ذکر است که بنابر طرح راهبردی مصوب هیئت امنای دانشگاه، مقرر بوده است کلیه‌ی درآمدهای حاصل از فروش، درآمدزایی و مولدسازی اراضی پردیس کرج صرف سامان دهی و تمرکز کالبدی این دانشگاه در پردیس باغ ملی گردد.
- بی توجهی و نادیده انگاشتن تبصره ۷ ماده ۶۹ قانون فوق الذکر در خصوص آن که: «عدم اجرای این قانون توسط هر یک از مقامات و کارمندان در حکم تصرف غیر مجاز در اموال دولتی محسوب می گردد.»
ب) تغییر کاربری بدون رعایت الزامات قانونی و عدم رعایت کاربری آموزش عالی برای قطعه‌ی ۱۵۳ فرعی ۲۶۴۵
این قطعه در دهه‌ی ۱۳۵۰ شمسی و طبق تمامی اسناد موجود و طرح تفضیلی مصوب، پلاک آموزش عالی اعلام گردیده بوده است. لازم به ذکر است که تمامی غاصبان این پلاک با نام کاربری آموزشی اقدامات غیرقانونی خویش را آغاز نموده اما در نهایت به تغییر کاربری و در مواردی فروش اراضی به غیر هم اقدام نموده اند.
ج) مبادرت به تهدید، ضرب و جرح، و توهین به نیروهای صدیق و زحمت کش حراست دانشگاه
د) مبادرت به تهدید و تلاش در ارعاب نمایندگان حقوقی و ریاست دانشگاه
در بخش دیگری از این نامه، اعضای دانشگاه هنر به لزوم پشتیبانی از ساحت دانشگاه اشاره داشته و مدعی شده اند: «این روزها، در شرایطی که صیانت از کیان دانشگاه و رعایت شأن و جایگاه علم و هنر و فرهنگ، یگانه راه اعتلای کشور است؛ در بزنگاهی که تربیت و پرورش جوانانی امیدوار به فردا، که سربلندی و شکوفایی هرچه بیشتر این مُلک در گرو همت آنان خواهد بود، ضرورتی راهبردی محسوب می گردد؛ با کمال تأسف شاهد همه گونه هجمه به ساحت دانشگاه و فرهیختگانی که سال هاست خویش را وقف فردای کشور نموده اند، هستیم. از مضایقه در تأمین حداقل امکانات معیشتی دانشگاهیان، تا دست اندازی فراقانونی بر املاک و دارائی ها و توهین و تهدید نمایندگان قانونی و مسئولین دانشگاه.
بنابراین خواهشمند است با عنایت به بروز این گونه اعمال غیرقانونی و تضییع حقوق دانشگاه هنر طی دو دهه‌ی اخیر و در دولت های پیشین، و با عنایت به شعارها و روحیه‌ی عدالت محور حضرت عالی در دولت جدید، درمورد بررسی آنچه بر این دانشگاه گذشته است دستور عاجل فرموده و تا احقاق کلیه حقوق به یغما رفته، دانشگاه هنر را مورد حمایت خود قرار دهید.»
شایان ذکر است نامه کارکنان دانشگاه هنر به رئیس جمهور، به امضای ۳۷۰ نفر از اعضای هیات علمی و کارمندان این دانشگاه رسیده است.1400/11/23
23:52:10
5.0 / 5
850
تگهای خبر: آموزش , دانشگاه , فرهنگ , مد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
دانلود عکس