عمل آوری مغز خشکبار بومی سازی شد

عمل آوری مغز خشکبار بومی سازی شد

به گزارش دانلود عکس یک شرکت دانش بنیان شکستن پوست سخت محصولات خشکبار را با ماشین آلات بومی ممکن کرده است.به گزارش دانلود عکس به نقل از معاونت علمی و فناوری، حسین سبزی مدیرعامل یک شرکت دانش بنیان در رابطه با ماشین سازی خشکبار با اشاره به اینکه خط عمل آوری مغز خشکبار از قبیل پسته، بادام، فندق و مواردی از این دست محصول تولیدی این شرکت است، اظهار داشت: امروزه صنعت پسته کشور در این بخش تماماً خودکفا بوده و بعنوان سرآمد تولید مغز پسته در جهان مشهور است.
وی اضافه کرد: خط عمل آوری مغز پسته کار مجموعه ای از ماشین آلات با عملکرد خطی و پیوسته را شامل می شود که پسته دهن بسته ورودی را شکسته و مغز سالم و درجه بندی شده را تحویل می دهد.
به گفته سبزی، فضای خالی بین پوست و مغز و همینطور حساسیت به ضربه بسیار بالای پسته و گران بودن مغز پسته، مجموعه ای از عواملی است که صنعت پسته را در دنیا بسیار حساس کرده و وجود کوچک ترین خطا، ضرر مالی و اعتباری جبران ناپذیری را به دنبال خواهد داشت.
وی افزود: پسته پس از چیده شدن و انجام مراحل پوست کنی در دو قسمت پسته دهن باز و پسته دهن بسته جداسازی می شود. پسته های دهن باز برای برشته کردن و مصارف آجیل و پسته های دهن بسته به طور عمده برای مغز کردن استفاده می شوند.
مدیر شرکت افزود: مغز پسته دهن بسته به طورکلی عاری از عوامل بیماری بوده و خواستار زیادی در صنایع غذایی دارد. خط عمل آوری مغز پسته مختص شکستن پسته های دهن بسته و تولید مغز سالم طراحی شده است.
وی تصریح کرد: بر مبنای آمار رسمی گمرک در چهار ماه منتهی به دیماه ۱۴۰۰ میزان صادرات مغز در حدود شش هزار تن بوده است که برای تولید این مقدار مغز به صورت تقریبی ۱۴ هزار تن پسته دهن بسته باید شکسته و جداسازی شود که برابر با ۱۲ هزار ساعت کار مفید و اشتغال مستقیم با ماشین آلات است.
وی با اشاره به اینکه این شرکت تمامی نیاز کشور به این ماشین آلات را تأمین و خدمات در رابطه با آنرا عرضه می کند هیچ ارزی از کشور به صورت مستقیم از این بابت خارج نمی گردد اضافه کرد: همینطور این محصول تابحال به ۳۰ کشور صادرات داشته است.
سبزی تصریح کرد: در صنعت بادام و فندق محصولات مشابه در چند کشور اروپایی و آمریکایی وجود دارد اما در قیمت تمام شده، خطوط تولید در ایران بسیار مقرون به صرفه تر از رقبای خارجی است.

1400/12/04
20:56:10
5.0 / 5
923
تگهای خبر: خدمات , شركت , صادرات , طراحی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
لینک دوستان دانلود عكس
دانلود عکس