همکاری ایرانسل و شهرداری بندرعباس برای گسترش زیرساخت شهر هوشمند

همکاری ایرانسل و شهرداری بندرعباس برای گسترش زیرساخت شهر هوشمند

دانلود عکس: در دیدار مدیرعامل ایرانسل با شهردار بندرعباس، دو طرف بر گسترش همکاری ها در حوزه گسترش زیرساخت های شهر هوشمند در این شهر، تاکید کردند.


به گزارش دانلود عکس به نقل از روابط عمومی ایرانسل، دکتر بیژن عباسی آرند مدیرعامل ایرانسل، در جریان سفر خود به استان هرمزگان، با مهندس مهدی نوبانی شهردار و نیز آقایان یعقوب دبیری نژاد، عیسی عباسی، حجت الاسلام عبدالرضا حیدری سراجی و خانم فریده عامری از اعضای شورای اسلامی شهر بندرعباس، دیدار و گفت و گو کرد. در این دیدار، مدیرعامل ایرانسل با اشاره به تجربه های عملی و توانمندی های نخستین و بزرگترین اپراتور دیجیتال ایران در گسترش زیرساخت های شهر هوشمند در نقاط مختلف ایران، بندرعباس را یکی از شهرهای دارای ظرفیت قابل توجه برای توسعه این زیرساخت ها برشمرد و از آمادگی ایرانسل برای مشارکت در اجرای آن آگاهی داد.
عباسی آرند همین طور با اشاره به خدمات و راهکارهای ایرانسل برای سازمان ها و شرکت ها، همچون خدمات مدیریت ناوگان حمل و نقل، خدمات بی سیم واکه، شبکه های امن اختصاصی، خدمات ابری، خدمات مرکز داده و… اعلام آمادگی کرد تا این خدمات، به مجموعه شهرداری و شورای شهر بندرعباس، ارائه شود. شهردار بندرعباس نیز در این دیدار، با استقبال از موارد مطرح شده، از آمادگی شهرداری برای همکاری حداکثری با ایرانسل برای اجرای زیرساخت های شهر هوشمند در بندرعباس آگاهی داد و خواهان گسترش تعاملات بین شد. اعضای شورای شهر بندرعباس نیز، با تاکید بر لزوم توسعه هر چه سریع تر زیرساخت های شهر هوشمند در مرکز استان هرمزگان، خواهان هم افزایی و گسترش تعامل ایرانسل و شهرداری بندرعباس برای اجرای این پروژه شدند. هوشمندسازی خدمات شهری، یکی از الزامات زندگی امروز، در مدیریت منابع و انرژی و ارائه خدمات شهری نوین است. به کارگیری راهکارهای شهر هوشمند، نقش مؤثری در جلوگیری از مخاطرات ناشی از تخریب محیط زیست و تغییرات آب وهوایی دارد و یکی از مشوق های اصلی جامعه جهانی برای هوشمندسازی دستگاهها و تجهیزات برمبنای اینترنت اشیا بوده و انگیزه دولت ها برای حرکت به سمت شهرهای هوشمند را دوچندان کرده است.
راهکارهای مبتنی بر اینترنت اشیا، همچون پایش آب، هوا و خاک مناطق شهری و کنترل میزان آلاینده های شهری و صنعتی کمک شایانی به پاکسازی محیط زیست خواهند کرد. دراین زمینه، شهرهای هوشمند توانسته اند تا ۲۰ درصد از تولید گازهای گلخانه ای خود بکاهند. مشکلات حمل و نقل و ترافیک شهری نیز از دیگر دغدغه های پیش آمده بر اثر افزایش جمعیت شهرهاست که با مدیریت هوشمند حمل و نقل و ترافیک در شهرهای هوشمند مورد توجه قرار گرفته است. استخراج الگوهای ترافیکی، تشخیص لحظه ای حوادث و تصادفات، پیش بینی تغییرات الگوی ترافیکی و… همگی از کارکردهای این سامانه محسوب می شوند. در همین راستا، ایرانسل، نخستین و بزرگترین اپراتور دیجیتال ایران، تا حالا توانسته است پروژه های گوناگون در رابطه با فیبرنوری و توسعه خدمات شهر هوشمند را در شهرهایی همچون تهران، مشهد، شیراز، اهواز، انزلی، آمل، اراک، ارومیه، کرج، سنندج، قزوین، خرم آباد، زنجان، اردبیل، ساری، بوشهر، دزفول و اندیمشک، طراحی و یا اجرا نماید.


منبع:

1400/12/06
13:33:01
5.0 / 5
904
تگهای خبر: اینترنت , خدمات , دیجیتال , سفر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
لینک دوستان دانلود عكس
دانلود عکس