معاون اول رییس جمهور عنوان كرد

تاکید بر نقش دانشگاه در حل مشکلات کشور

تاکید بر نقش دانشگاه در حل مشکلات کشور

دانلود عکس: معاون اول رئیس جمهور محل جدید دانشکده مهندسی هوافضا دانشگاه صنعتی شریف را افتتاح نمود.


به گزارش دانلود عکس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت، محمد مخبر بامداد امروز(دوشنبه) قبل از حضور در جلسه هیأت امنای دانشگاه صنعتی شریف، محل جدید دانشکده مهندسی هوافضای این دانشگاه را در طبقات منفی ۲ تا ۳ ساختمان ۱۱طبقه شهید ستاری مورد بهره برداری قرار داد و از بخش های مختلف آن بازدید کرد.
معاون اول رئیس جمهور همین طور در جلسه هیأت امنای دانشگاه صنعتی شریف، با اعلان اینکه این دانشگاه می تواند دانشگاهی پیشران در حل معضلات کشور باشد، اظهار داشت: دولت و دانشگاه ها باید کانونی برای تبادل اطلاعات ایجاد کنند که در آن معضلات کشور توسط دولت شناسایی و معرفی شود و این معضلات بوسیله دانشگاه ها با ارائه راهکارهای موثر مرتفع شود.
معاون اول رییس جمهور نقش دانشگاه را در حل مسائل کشور پراهمیت ارزیابی و اشاره کرد: جامعه نسبت به دانشگاه نگاهی مثبت دارد و دانشگاه صنعتی شریف هم می تواند به لحاظ تکنیکی و با کمک به پیشرفت تکنولوژی نقشی موثر در حل مشکلات کشور ایفا کند.
وی ادامه داد: هیئت امنا و هیئت رئیسه دانشگاه ها باید تیمی را تشکیل دهند تا این تیم زمینه و بستر انتقال دغدغه ها و مشکلات از دستگاه های اجرائی به دانشگاه ها و نقش آفرینی موثر دانشگاه ها در حل مسائل موجود را فراهم آورد.
مخبر با اعلان اینکه امروز نقش آفرینی دانشگاه ها در حل مسائل کشور نسبت به ظرفیت شان اندک است، بر ضرورت مشارکت هرچه بیشتر دانشگاهها و مراکز علمی و تحقیقاتی کشور در حل مسائل پیش رو اصرار کرد.
وی به محدودیت بودجه دانشگاه ها نیز اشاره و اشاره کرد: دانشگاه ها باید درآمدزایی داشته باشند؛ درآمد پایدار با بنگاه داری دانشگاه امکانپذیر نیست بلکه بوسیله ارائه خدمات ارزش آفرین ایجاد می شود.
معاون اول رئیس جمهور اظهار داشت: دانشگاه صنعتی شریف ظرفیت اداره شدن توسط فارغ التحصیلان خودرا دارد؛ ما در سطح بین الملل شاهد وقف فارغ التحصیلان به دانشگاه ها هستیم و دانشگاه صنعتی شریف نیز می تواند با حمایت فارغ التحصیلان خود جریانی اینچنینی در دانشگاه های کشور بوجود آورد.
وی ادامه داد: برای تامین بودجه و درآمدزایی می توان از حمایت شرکت های دانش بنیان نیز برخوردار شد، این شرکتها می توانند طبق یک توافق با دانشگاه درصدی از درآمد خودرا برای بهره برداری دانشگاه اختصاص دهند.
مخبر در بخش پایانی سخنان خود بر لزوم حل مشکلات خوابگاه های دانشجویی اصرار کرد و از اهتمام ویژه دولت برای حل مشکل خوابگاه ها و نیز معضلات مسکن استادان جوان و پشتیبانی از آنها آگاهی داد.
منبع:

1400/12/11
09:20:20
5.0 / 5
800
تگهای خبر: خدمات , دانشجو , دانشگاه , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
لینک دوستان دانلود عكس
دانلود عکس