حمایت دانشجویان کانادایی از اوکراینی ها

حمایت دانشجویان کانادایی از اوکراینی ها

دانلود عکس: همزمان با ادامه جنگ در اوکراین، دانشجویان یک دانشگاه کانادایی از مردم این کشور حمایت کردند و در اعتراض به جنگ تجمع کردند.


به گزارش دانلود عکس به نقل از گلوبال نیوز، حدود ۶۰ نفر از دانشجویان دانشگاه کوئینز در مقابل ساختمان شهرداری کینگستون تجمع کردند و پلاکاردهای حمایتی و پرچم های اوکراین را با خود همراه داشتند تا حمایت خویش را از مردم این کشور در مقابله با تهاجم روسیه نشان دهند.
کاترینا کوروتکی و تایسا مارشچنکو از روسای مشترک انجمن دانشجویان اوکراینی دانشگاه کانادایی کوئینز هستند و این تجمع را سازماندهی کردند.
کوروتکی ضمن اشاره به وضعیت اوکراین اظهار داشت: فکر می کنم این شرایط بسیار بد است.
مارشچنکو ضمن اشاره به اضطراب فعلی اوکراین اظهار داشت: "هیچ کلمه ای وجود ندارد که بتوانم شرایط اوکراین را توصیف کنم، فقط هر روز می ترسم."
کوروتکی و مارتچنکو هر دو در کانادا به دنیا آمده اند، اما می گویند هنوز خانواده آنها در اوکراین هستند.
طبق گزارش سازمان ملل متحد، از زمان آغاز حمله روسیه، بیشتر از یک میلیون نفر از اوکراین فرار کرده اند.
ایلیا گلمن، دانشجوی سال سوم علوم بهداشت دانشگاه کوئینز با ملیت اوکراینی، می گوید: خانواده اش همچون افرادی هستند که حالا پناهنده شده اند.
گلمن اظهار داشت: "پدر و مادرم، برادرم، پدربزرگ و مادربزرگم نیز، همه آنها حدود سه روز پیش کیف را ترک کرده اند و در کنار مرز بوده اند."
دانشجویان دانشگاه کوئینز که در این تجمع این اعتراض آمیز شرکت کردند، خواهان آخر دادن به جنگی هستند که حالا در دومین هفته است و خواستار خروج نیروهای روسی از خاک اوکراین هستند.
منبع:

1400/12/15
09:53:07
5.0 / 5
807
تگهای خبر: انجمن , دانشجو , دانشگاه , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
لینک دوستان دانلود عكس
دانلود عکس