به دنبال ۳ كشور دیگر؛

ایتالیا شرکت تأیید هویت آمریکایی را ۲۰ میلیون یورو جریمه کرد

ایتالیا شرکت تأیید هویت آمریکایی را ۲۰ میلیون یورو جریمه کرد

دانلود عکس: رگولاتوری ایتالیا شرکت کلیرویو ارائه دهنده خدمات تأیید هویت با بهره گیری از هوش مصنوعی را به سبب نقض قوانین اتحادیه اروپا به پرداخت 20 میلیون یورو جریمه محکوم نمود.به گزارش دانلود عکس به نقل از انگجت، بررسی های مقامات ایتالیایی نشان میدهد پایگاه داده کلیرویو حاوی حدود ۱۰ میلیارد تصویر از چهره افراد است که تعدادی از آنها ایتالیایی یا ساکن ایتالیا هستند. این شرکت آمریکایی به سبب نقض حریم شخصی افراد و نگهداری بدون اجازه تصاویر شهروندان و ساکنان ایتالیا ۲۰ میلیون یورو جریمه شده و باید تمامی این داده ها را پاک کند.
این نخستین بار نیست که شرکت مذکور با جریمه های سنگین مالی ناشی از بی توجهی به حریم شخصی افراد مواجه می شود. رگولاتوری انگلیس نیز در نوامبر گذشته کلیرویو را ۱۷ میلیون پوند جریمه کرد، برای اینکه تصاویر سلفی افراد مختلفی را بدون جلب رضایت آنها بوسیله دوربین های امنیتی خود جمع آوری کرده بود. سوئد، فرانسه و استرالیا هم در ماه های گذشته این شرکت را جریمه کرده اند.
کلیرویو همکاریهای گسترده ای با نهادهای امنیتی و اطلاعاتی آمریکا داشته و قبل از این تعدادی از نمایندگان دموکرات کنگره خواهان فسخ قرارداد اف بی آی و سازمان های اطلاعاتی و جاسوسی ایالات متحده با این شرکت شده بودند، برای اینکه ابزار تأیید هویت آنرا عامل نقض حریم شخصی مردم عادی می دانند.


منبع:

1400/12/21
12:03:57
5.0 / 5
864
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
دانلود عکس