وضعیت دانشجویان هندی در جنگ اوکراین

وضعیت دانشجویان هندی در جنگ اوکراین

تداوم جنگ در اوکراین سبب شده دانشجویان هندی که در این کشور تحصیل می کنند شرایط بدی را تجربه کنند.


به گزارش دانلود عکس به نقل از فورچون، با تداوم جنگ در اوکراین وضعیت دانشجویان خارجی محصل در دانشگاه های این کشور با وخامت روبه رو است. تعداد دانشجویان هندی مشغول تحصیل در اوکراین بسیار زیاد است که همه آنها شرایط بدی را پشت سر می گذراند.
برای هفته ها، سامریدی تاکور، دانشجوی ۲۱ ساله هندی در دانشگاه ملی پزشکی اوکراین در خارکیف، در مقابل فشار والدینش برای بازگشت به هند مقاومت کرده بود. اما در اوایل فوریه، تنش بین روسیه و اوکراین درحال افزایش بود، اما تاکور از ترس این که نمراتش افت کند، نمی خواست کلاس هایش را از دست بدهد.
سرانجام، از اوایل ۲۴ فوریه، زمانی که تاکور دید که هزاران خارجی دیگر اوکراین را ترک کردند به علت خطر فزاینده حمله روسیه، تصمیم گرفت که این کشور را ترک کند. تاکور به همراه هشت دانشجوی پزشکی دیگر از هموطنانش سوار اتوبوسی به فرودگاه شد و در آنجا قصد داشت به کیف پرواز کند. اما زمانی که اتوبوس تنها یک مایل از فرودگاه فاصله داشت، دانشجویان متوجه شدند که نیروهای روسی درحال بمباران ترمینال هستند. بعد از آن صدای انفجارهای سبب فرار صدها نفر از آن منطقه شد.
تاکور می گوید: «ما می ترسیدیم و نمی دانستیم کجا برویم. دانشجویانی که در خوابگاه دانشگاه بودند گفتند که صدای انفجارها را آنها را هم شنیده اند.
طی چهار روز بعد، تاکور و همکلاسی هایش در پناهگاه های خوابگاه دانشگاه خود پنهان شدند، چونکه پایتخت اوکراین زیر آتش شدید قرار گرفت. وقتی ذخایر آب و غذا به اتمام رسید، به سمت مرز مجارستان حرکت کردند. آنها حدود ۵۰۰ مایل را با هر وسیله ای که می توانستند طی کردند و در نهایت سوار بر یک هواپیمای نظامی هندی به وطن خود بازگشتند.
علاوه بر دانشجویان هندی محصل در اوکراین، یش از ۱۰ هزار دانشجوی عرب هم که در دانشگاه های اوکراین تحصیل می کنند، به علت شرایط سخت کشور خود و بحران اوکراین به تحصیل در روسیه سوق داده شدند.
این دانشجویان هم اکنون به زیرزمین ها یا مترو پناه برده اند، چونکه کمتر کسی جرات عبور از مرز اوکراین با کشور همسایه لهستان یا رومانی را برای پناهندگی دارد.

منبع:

1400/12/22
20:03:51
5.0 / 5
709
تگهای خبر: دانشجو , دانشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
دانلود عکس