طراحی اکوسیستم جامع مهارت با مشارکت صندوق نوآوری ومرکز تحقیقات استراتژیک ریاست جمهوری

طراحی اکوسیستم جامع مهارت با مشارکت صندوق نوآوری ومرکز تحقیقات استراتژیک ریاست جمهوری

نشست سه جانبه ای با حضور دکتر محمدصادق خیاطیان، رئیس مرکز بررسی های استراتژیک ریاست جمهوری، دکتر علی وحدت، رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی و دکتر عرفان خسرویان با محوریت طراحی اکوسیستم جامع مهارت کشور از راه تأمین منابع صندوق و تدوین قوانین بالادستی و ترویج در مرکز تحقیقات استراتژیک ریاست جمهوری برگزار گردید.


به گزارش دانلود عکس به نقل از ایسنا، نشست سه جانبه ای با حضور دکتر محمدصادق خیاطیان، رئیس مرکز بررسی های استراتژیک ریاست جمهوری، دکتر علی وحدت، رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی و دکتر عرفان خسرویان با محوریت "طراحی اکوسیستم جامع مهارت کشور از راه تأمین منابع صندوق و تدوین قوانین بالادستی و ترویج در مرکز تحقیقات استراتژیک ریاست جمهوری" برگزار شد.
در این جلسه دکتر خیاطیان بر لزوم همکاری نهادهای بالادستی و تدوین قوانین به منظور عرضه طرحی جامع جهت تحول در آموزش های مهارتی تاکید کرد.
دکتر علی وحدت هم نسبت به نظر مساعد این صندوق در تأمین منابع مالی به منظور تحول در اکوسیستم مهارتی کشور اعلام آمادگی نمود.
خسرویان با اشاره به اینکه برنامه هفتم توسعه آخرین برنامه در تحقق اهداف چشم انداز ۱۴۰۴ و همینطور نخستین برنامه توسعه در آغاز سده جدید شمسی است، اضافه کرد: بایستی راهبردهای مهارت محوری و کارآفرین پروری در نظام آموزش عالی کشور دیده شود و در مجموعه دانشگاه فنی و حرفه ای در جهت ایجاد تحول به دنبال تحقق راهبردهای مهارت آفرینی و رسیدن به یک دانشگاه کارآفرین پرور هستیم.
ایشان در ادامه با برشمردن سیاست ها و برنامه ریزی های جدید دانشگاه فنی و حرفه ای اضافه کرد: با تعریف رشته های تحصیلی متناسب با مزیت های رقابتی و بررسی چالش های هر استان و جذب اعضای هیئت علمی متناسب با آنها، توانمندسازی و تجهیز مراکز استانی و توسعه زیرساخت ها با عنایت به نیازهای منطقه ای و استانی، فرصت های شغلی جدید ایجاد خواهد شد.
خسرویان ابراز امیدواری کرد: با همکاریهای بین بخشی میتوان شاهد تحولی عظیم در اکوسیستم جامع مهارت کشور باشیم.
وی با برشمردن پتانسیل های دانشگاه افزود: دانشگاه فنی و حرفه ای با دارا بودن ۱۸۱ دانشکده و آموزشکده فنی و حرفه ای در سرتاسر کشور و بیشتر از ۱۸۰ هزار دانشجو و ۱۴ مرکز رشد، ۸ مرکز نوآوری و شکوفایی و فناوری و هزار عضو هیئت علمی پتانسیل بزرگی برای کشور بشمار می رود.
منبع:

1400/12/24
13:17:27
5.0 / 5
751
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
دانلود عکس