جزئیات تسهیلات دانشگاه تربیت مدرس برای رشته های علوم پزشکی

جزئیات تسهیلات دانشگاه تربیت مدرس برای رشته های علوم پزشکی

دانشگاه تربیت مدرس شرایط، ضوابط و تسهیلات دانشجویان ورودی سال ۱۴۰۱ در مقطع دکتری رشته های دانشکده علوم پزشکی خویش را اعلام نمود.


به گزارش دانلود عکس به نقل از ایسنا، بر این اساس، دانشجویان دارای رتبه های برتر دوره روزانه در آزمون ورودی (در رشته هایی که حداقل ۳ دانشگاه دولتی در آنها پذیرش دانشجو دارند)، هدیه هایی به شرح اعطا می کند.
دانشجویان رتبه اول آزمون: ۱۵ میلیون تومان
دانشجویان رتبه دوم آزمون: ۱۲ میلیون تومان
دانشجویان رتبه سوم آزمون: ۱۰ میلیون تومان
با بیان دانشگاه تربیت مدرس، یک سوم مبلغ هدیه تا آخر نیمسال دوم تحصیلی و باقی مانده در نیمسال های بعدی و برپایه پیشرفت تحصیلی دانشجو در طول تحصیل پرداخت می شود.
همچنین، برای پشتیبانی از رساله کلیه دانشجویان دوره روزانه، رسال نظری حداقل پنج میلیون تومان و رساله تجربی حداقل شانزده میلیون تومان اعتبار پژوهشی در نظر گرفته شده است.
دانشگاه تربیت مدرس به دانشجویان دارای رتبه های برتر دوره روزانه در آزمون سراسری (در رشتههایی که حداقل ۳ دانشگاه دولتی در آن رشته امسال پذیرش دانشجو دارند) اعتبار ویژه پژوهشی (گرانت) علاوه بر اعتبار پژوهشی رساله به شرح زیر اعطا می کند.
دانشجویان رتبه اول آزمون سراسری: هفت میلیون تومان گرانت
دانشجویان رتبه دوم آزمون سراسری: پنج میلیون تومان گرانت
دانشجویان رتبه سوم آزمون سراسری: چهار میلیون تومان گرانت
این دانشگاه به دانشجویان رتبه اول در رشته هایی که حداقل ۴ دانشگاه دولتی در آن رشته امسال پذیرش دانشجو دارند، مبلغ هفت میلیون تومان وام قرض الحسنه دراز مدت با شرایط و ضوابط معاونت دانشجویی پرداخت می نماید.
کمک هزینه تحصیلی دانشجویان مقطع دکتری تخصصی دانشکده علوم پزشکی دانشگاه تربیت مدرس در هر سال متناسب با تعرفه مصوب دانشگاه برپایه بودجه و اعتبارات مربوط و میزان کارکرد دانشجویان اقدام میگردد. حداقل مبلغ پرداختی حدود ۴۰ درصد تعرفه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی خواهد بود.
دانشگاه تربیت مدرس اعلام نموده که با عنایت به محدودیت ظرفیت خوابگاه ها، واگذاری خوابگاه صرفا به صورت مجردی فقط به آن دسته از دانشجویان روزانه تعلق خواهد گرفت که رتبه آنها در آزمون دکتری یک تا پنج باشد. ضمناً اختصاص خوابگاه به صورت تدریجی در طول نیمسال های اول و دوم صورت می پذیرد.
مدت سکونت هم حداکثر تا آخر نیمسال هشتم در مقطع دکتری با پرداخت نقدی اجاره بها با نرخ مصوب صندوق رفاه دانشجویان در ابتدای هر نیمسال است.
با بیان دانشگاه تربیت مدرس، این دانشگاه فاقد خوابگاه متأهلی است و متقاضیان متأهل حائز شرایط دریافت کمک ودیعه مسکن، برپایه ضوابط صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، مجاز به درخواست وام مذکور هستند.
منبع:

1400/12/26
16:49:41
5.0 / 5
742
تگهای خبر: آموزش , دانشجو , دانشگاه , مد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
دانلود عکس