همکاری همراه اول و وزارت میراث فرهنگی با هدف توسعه گردشگری هوشمند

همکاری همراه اول و وزارت میراث فرهنگی با هدف توسعه گردشگری هوشمند

به گزارش دانلود عکس وزارت میراث فرهنگی و همراه اول در جهت هوشمندسازی صنعت توریسم تفاهمنامه امضا کردند و مجوز اپراتور هوشمند گردشگری برای اولین و بزرگترین اپراتور تلفن همراه کشور صادر می شود.به گزارش دانلود عکس به نقل از اداره کل ارتباطات شرکت ارتباطات سیار ایران، تفاهمنامه «مشارکت در گردشگری هوشمند» بین وزارت میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی و همراه اول، با حضور اصحاب رسانه در محل سالن فجر این وزارت خانه برگزار گردید.
با توجه به این که امروزه صنعت توریسم بعنوان یکی از متنوع ترین و بزرگترین صنایع در جهان، مهم ترین منبع درآمد و ایجاد فرصت های شغلی برای خیلی از کشورهای دنیا به حساب می آید، این صنعت که بعنوان موتور توسعه هم از آن یاد می شود، می تواند با ایجاد بالاترین میزان ارزش افزوده به صورت مسـتقیم و غیرمسـتقیم سایر فعالیتهای اقتصادی و فرهنگی را تحت تاثیر قرار دهد.
گردشگری هوشمند حاصل ترکیب دو حوزه گردشگری و ارتباطات فناوری اطلاعات (ICT) است که با استفاده از تکنولوژی های جدید و ایجاد یکپارچگی در ساختار و بستر منجر به تحقق اهداف کلان صنعت توریسم خواهد شد.
بخشی از اهداف این تفاهمنامه شامل مشارکت در شکل گیری زیرساخت ها و مولفه های گردشگری هوشمند در کشور، مشارکت در ایجاد و توسعه زیرلایه های اطلاعاتی، همکاری جهت ایجاد و توسعه خدمات دیجیتال گردشگری مبتنی بر تحلیل داده و همکاری جهت ایجاد ارتباط بین حوزه های فیزیکی و دیجیتال در گردشگری می باشد.
بر مبنای این تفاهمنامه و برآوردن اهداف آن، وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی متعهد شد که مجوز «اپراتوری هوشمند گردشگری» را برای همراه اول صادر کند.
در همین راستا آئین نامه ها، قوانین و رویه های لازم برای همکاری و هماهنگی تمامی سازمان ها، نهادها، دستگاههای نظارتی اجرایی و شرکتهای زیرمجموعه دولتی و خصوصی فعال در حوزه گردشگری با اپراتور هوشمند گردشگری هم تدوین می شود.
همراه اول هم بعنوان دریافت کننده این مجوز، تأمین زیرساخت ارتباطی، دیتاسنتر، سرور، تجهیزات ذخیره سازی و خدمات مبتنی بر رایانش ابری را در جهت بندهای این تفاهمنامه و به سبب جمع آوری و نگهداری استاندارد کلان داده ها، در دستور کار قرار می دهد.
علاوه بر این، همراه اول از ظرفیت خود برای ایجاد بستر پرداخت الکترونیکی و کیف پول دیجیتال هم اطلاع داده که به جهات ساماندهی پرداخت های خرد در حوزه گردشگری هوشمند، تخصیص هزینه سفر پرسنل و کارمندان دولت و سایر شرکت ها و سازمان های متقاضی، هدفمندسازی یارانه های گردشگری و تبدیل رمز ارز به وجه رایج برای توریستهای خارجی قابل بهره برداری است.
حمید بهروزی، قائم مقام مدیرعامل همراه اول در این مراسم در پاسخ به سوالات اصحاب رسانه درباره جزئیات بیشتر این تفاهمنامه اظهار نمود: همراه اول در جهت مسئولیت اجتماعی خود و توسعه سرویسهای دیجیتال و هوشمند در کشور، به این مقوله ورود کرده است.
وی اضافه کرد: این تفاهمنامه به دنبال ایجاد زیرساخت ها و پلت فرم های لازم برای پاسخگویی به نیاز گردشگران است و می خواهد تعامل لازم با بخش های مختلف وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی را ایجاد نماید.
قائم مقام مدیرعامل همراه اول با اشاره به اینکه در نهایت به دنبال عرضه سرویسهای آنلاین به همه گردشگران هستیم، خاطرنشان کرد: این سرویس ها از سطح پایه که همان سیم کارت های گردشگری می باشد تا عرضه هر نوع خدمات دیجیتال و هوشمند را در بر می گیرد که امیدواریم در نهایت، با برقراری این اتصالات در کل کشور، بستری برای توسعه گردشگری فراهم گردد.
علی اصغر شالبافیان، معاون گردشگری وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی هم در ادامه اظهار نمود: همراه اول اقدامات بسیار خوبی در حوزه هوشمندسازی نظیر توسعه پلت فرم شاد در دوران کرونا انجام داده که نگاه مسئولیت اجتماعی به آنها داشته است.
وی تصریح کرد: تفاهمنامه امروز هم با پیگیری های ما و پیشنهادات متقابل به سرانجام رسیده و محورهای همکاری متقابل استخراج شده است که درصدد استفاده از ظرفیت های این اپراتور در حوزه های مختلف گردشگری هستیم و امیدواریم مردم از برکات آن بهره مند شوند.

1400/12/27
11:56:43
5.0 / 5
794
تگهای خبر: خدمات , دیجیتال , سفر , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
دانلود عکس