در پیام تبریك رئیس دانشگاه شریف به مناسبت نوروز تأكید شد؛

گام برداشتن به سمت استقلال مالی و تامین منابع جدید برای دانشگاه شریف

گام برداشتن به سمت استقلال مالی و تامین منابع جدید برای دانشگاه شریف

دانلود عکس: رییس دانشگاه صنعتی شریف در پیامی ضمن تبریک فرا رسیدن نوروز، بر گام برداشتن به سمت استقلال مالی و تامین منابع جدید برای دانشگاه، در کنار لزوم تحقق یک تلاش بزرگ برای بازگشت دانشگاه صنعتی شریف به روزهای اوجِ فعالیت خود قبل از شیوع ویروس کرونا تاکید کرد.


به گزارش دانلود عکس به نقل از ایسنا، متن پیام دکتر رسول جلیلی، رییس دانشگاه صنعتی شریف به مناسبت فرارسیدن سال نو به این شرح است:

به نام خداوند بخشنده بخشایشگر

با سلام و عرض تبریک حلول سال نو به تک تک اعضای خانواده بزرگ دانشگاه صنعتی شریف

معجزه ی بهار و نشاط طبیعت بعد از سرمای زمستان، جوانه ی امید را در دل ها می رویانَد و نوید روزگاری بهتر را به روح انسان هدیه می دهد. نو شدن طبیعت و گذر از فصل سرما برای همه ی ما یک اتفاق خوب است؛ یک رخداد شیرین که زندگی را از یکنواختی خارج می کند و لذتی وصف ناشدنی دارد. با هر حال و احوالی که به استقبال سال جدید برویم، طنین «یا مقلب القلوب و الابصار» همه ی دل ها را آرام و دعای «یا محول الحول و الاحوال» حالِ همه ی کسانی که نوروز را جشن می گیرند، خوب می کند. از ین جهت، آمدن بهار همیشه و مستقل از احوالاتِ روزگار، مبارک است.

دانشگاه صنعتی شریف در امتداد رویکرد دولت محترم بنای تحول در اداره ی دانشگاه را مبتنی بر شعار محوری «شریف برای زندگی» مورد توجه قرار داده است. ما شریف را دانشگاهی چندوجهی می بینیم که باید در شئون مختلف علمی، فرهنگی، اقتصادی، سیاسی و اجتماعی پیشتاز باشد و عرصه ای برای «زندگی» در تمام ابعاد آن فراهم آورد. تلاش بنده و همکارانم در هیئت رئیسه ی دانشگاه، رفع مشکلات اداره ی دانشگاه و زمینه سازی برای حضور مجدد دانشجویان در فضای دانشگاه بوده است. به لطف خداوند سبحان و بعد از واکسیناسیون سراسری، شرایط برای ازسرگیری آموزش حضوری فراهم گشته است و تجربه ی محدودِ برگزاری کلاس های حضوری در سال ۱۴۰۰، می تواند طلیعه ی شروع فعالیت پرشور دانشگاه در سال ۱۴۰۱ باشد. دانشگاه بدون حضور دانشجویان، راکد است و امیدوار هستم از اولین روزهای سال آتی، دانشگاه ما افتخار میزبانی مجدد از دانشجویان را به شکل تدریجی پیدا کند.

موفقیت های چشم گیر دانشجویان و استادان دانشگاه شریف در عرصه های مختلف علمی و فرهنگی، میزبانی دانشگاه از ریاست محترم جمهور و شماری از وزیران بمنظور بازدید از نمایشگاه دستاوردهای علمی دانشگاه، افتتاح پارکینگ طبقاتی، ساختمان جدید آموزش، و ساختمان دانشکده مهندسی هوافضا در کنار توسعه کمی و کیفی کارهای دانشگاه همچون اتفاقات مهم سال ۱۴۰۰ برای خانواده ی دانشگاه شریف بود که این سال را با وجود تمام محدودیت ها، به یک نقطه ی عطف در کارهای دانشگاه تبدیل کرد. حال و در آستانه ی سال جدید، دانشگاه ما از نظر امکانات فیزیکی و دارا بودنِ سرمایه های مادی و معنوی، در جایگاهی بهتر از سالهای قبل ایستاده و مسیر رو به رشد خودرا طی می کند.

از سوی دیگر نباید از چالش های پیش روی دانشگاه در سال آتی غافل بود. تنگناهای مالی و مشکلات اساسی در تامین بودجه، در کنار رخوتِ ناشی از وقفه ی دوساله ی آموزش حضوری می تواند دانشگاه را در سال ۱۴۰۱ با چالش هایی مواجه کند و این یعنی گام برداشتن به سمت استقلال مالی و تامین منابع جدید برای دانشگاه در کنار لزوم تحقق یک تلاش بزرگ برای بازگشت دانشگاه به روزهای اوجِ فعالیت خود قبل از انتشار ویروس کرونا. امید آن که با همت و تلاش استادان، کارکنان، و دانشجویان عزیز دانشگاه، سال آینده سالی درخشان برای دانشگاه صنعتی شریف باشد.

اینجانب فرارسیدن سال ۱۴۰۱ خورشیدی و عید باستانی نوروز را به تمامی اعضای خانواده ی دانشگاه صنعتی شریف شامل استادان، دانشجویان، کارمندان، دانش آموختگان و خانواده ایشان تبریک می گویم و به خاطر همراهی با خانواده دانشگاه صنعتی شریف به خود می بالم. همزمانی میلاد بهار مردمان و خرمی روزگاران، و رستاخیز طبیعت را به فال نیک گرفته و امیدوار هستم سال آینده، سال تحقق آرزوهای بزرگ برای تک تک اعضای این خانواده ی بزرگ باشد.

منبع:

1401/01/06
14:27:41
5.0 / 5
752
تگهای خبر: آموزش , جشن , دانشجو , دانشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
لینک دوستان دانلود عكس
دانلود عکس