معاون فرهنگی دانشگاه شهید بهشتی:

افتتاح اتاق فکر استادان و دانشجویان

افتتاح اتاق فکر استادان و دانشجویان

معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه شهید بهشتی از طریق اندازی اتاق فکر استـادان و دانشجویـان در این دانشگاه اطلاع داد و اظهار داشت: امیدواریم در سال 1401 با حمایت دانشجویان، استادان و کارمندان بتوانیم برنامه های جدیدی در چهار محور فناوری، محتوایی، کاربری و انگیزشی طراحی و اجرا نماییم.


به گزارش دانلود عکس به نقل از ایسنا، دکتر علیرضا طالب پور ضمن بیان این مطلب با اشاره به ایجاد اتاق فکر استادان و دانشجویان در دانشگاه شهید بهشتی اظهار داشت: هم اکنون دانشگاه شهید بهشتی ۷۵ انجمن علمی دانشجویی دارد که از این تعداد، ۵۰ انجمن فعال می باشند. در حقیقت انجمن های علمی دانشجویی، تشکل های علمی هستند که به ازاء هر رشته تحصیلی، طبق ضوابط و بخشنامه های مربوطه امکان تشکیل دارند. طی سال ۱۴۰۰ با توجه با محدودیت های ناشی از همه گیری ویروس کرونا، کارهای این انجمن ها در سطح مطلوبی مورد پیگیری قرار|گرفت که برگزاری ۲۱۸ کارگاه آموزشی، ۳۳ کلاس آموزشی، ۵۰ دوره آموزشی، ۱۰ مسابقه علمی، یک جشنواره داخلی و ملی و سه سمینار و گردهمایی علمی همچون کارهای آنها بود.
معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه شهید بهشتی با برشمردن مهم ترین دستاوردها و کارهای کانون ها و تشکل های سیاسی دانشگاه در سال ۱۴۰۰ اظهار نمود: اداره کانون ها و تشکل های سیاسی از دو بخش کانون های فرهنگی، هنری، اجتماعی و مذهبی و بخش تشکل های سیاسی تشکیل شده است که هم اکنون، ۱۷ کانون و ۴ تشکل در دانشگاه فعالند؛ جامعه اسلامی، انجمن اسلامی آزادی خواه، انجمن اسلامی طیف تحکیم و بسیج دانشجویی، چهار تشکل فعال دانشگاه هستند که در سال ۱۴۰۰ تعداد ۱۲ کرسی آزاداندیشی و ۵۱ نشست و میزگرد را برگزار کردند.
وی درباب عملکرد نشریات دانشجویی در دانشگاه شهید بهشتی خاطرنشان شد: هم اکنون تعداد ۱۴۰ نشریه در دانشگاه شهید بهشتی دارای مجوز وجود دارد که از این تعداد ۷۰ نشریه فعال می باشند. در سال ۱۴۰۰ قریب به ۱۱۵ شماره نشریه منتشر نموده اند. بطور کلی هر دانشجو و یا تشکل قانونمند می تواند با پیروی از بخشنامه نشریات دانشجویی وزارت علوم جهت راه اندازی نشریه درخواست مجوز کند.
دکتر طالب پور درباره کارهای مرکز ارتقاء شایستگی های دانشجویی (فنی و حرفه ای) دانشگاه شهید بهشتی نیز اضافه کرد: این مرکز با شعار «هر دانشجو، یک مهارت»، در سال ۱۴۰۰ با مشارکت ۳۵۰ دانشجو، ۲۰ کارگاه، سه نشست تخصصی، ۲۵ مسابقه و یک جشنواره برگزار کرده است که بیش از ۱۲۰ مهارت آموز موفق به گرفتن مدرک فنی و حرفه ای شده اند.
معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه شهید بهشتی، مرکز مشاوره و آموزش های اجتماعی این دانشگاه را یکی از مهم ترین واحدهای معاونت فرهنگی و اجتماعی دانست و اظهار داشت: این مرکز شامل دو اداره «مشاوره و خدمات روان شناختی» و «آموزش های اجتماعی» است که مجموعه ای از خدمات مشاوره، روان شناختی و روان پزشکی را ارائه می کند که در سال ۱۴۰۰، بیش از ۳۰۰۰ نفر از خدمات روان شناختی این مرکز بهره مند شده اند.
وی ادامه داد: در سال ۱۴۰۰، قریب به ۲۱ کارگاه، ۳ نشست تخصصی و کشوری، ۳۷ شماره پادکست، بروشور و ماهنامه از طرف این مرکز تولید شده است. همچنین، ۲۶۰ نفر از دانشجویان مشروطی دوره کارشناسی ورودی های ۹۷ تا ۹۹ تحت نظر دفتر ارتقاء قرار گرفتند و از نظر تحصیلی و پیگیری جلسات مشاوره رصد شدند.
معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه شهید بهشتی اشاره کرد: امیدوار هستیم این معاونت در سال ۱۴۰۱ با حمایت دانشجویان، استادان و کارمندان دانشگاه بتواند برنامه های جدیدی در چهار محور فناوری، محتوایی، کاربری و انگیزشی طراحی و اجرا نماید.​​​​​​​1401/01/13
19:54:06
5.0 / 5
747
تگهای خبر: آموزش , انجمن , جشن , جشنواره
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
دانلود عکس