اعلام شرط استفاده از خوابگاه های دانشگاه علم و صنعت

اعلام شرط استفاده از خوابگاه های دانشگاه علم و صنعت

معاون دانشجویی دانشگاه علم و صنعت با اشاره به اینکه واکسیناسیون حداقل دو دوز شرط استفاده از خوابگاه های این دانشگاه است، اظهار داشت: تنها دانشجویان روزانه غیر بومی در سراهای دانشجویی پذیرش می شوند و تلاش می شود بعد از اتمام فرایند اسکان دانشجویان روزانه غیر بومی، تعداد کمی از دیگر دانشجویان هم در خوابگاه پذیرش شوند.


به گزارش دانلود عکس به نقل از ایسنا، دکتر محسن سعیدی ضمن بیان این مطلب اظهار نمود: ورود به سراهای دانشجویی و اساسا ورود به دانشگاه، بر مبنای پایش واکسیناسیون دانشجویان است که باید حداقل، ۲ دوز واکسن را تزریق کرده باشند. دانشگاه به سامانه های وزارت بهداشت و وزارت علوم، متصل است و اطلاعات واکسیناسیون دانشجویان را در اختیار داریم ضمن این که با بخش های دیگر دانشگاه برنامه ریزی کرده ایم که بزودی یک پایگاه واکسیناسیون موقت هم در داخل دانشگاه راه اندازی نماییم تا آن دسته از دانشجویانی که ۲ دوز را زده اند برای تزریق دوز سوم اقدام نمایند.
وی اظهار داشت: باآنکه شرط پذیرش در خوابگاه ها، تزریق ۳ دوز واکسن است ولی دانشجویانی که ۲ دوز زده اند، به جهت اینکه از آموزش عقب نمانند، پذیرش می شوند به شرط آنکه برای دوز سوم سریعا اقدام نمایند.
دکتر سعیدی با تکیه بر این که سراهای دانشجویی و اداره تغذیه دانشگاه، در طول دوران کرونا تعطیل نبوده و پذیرای دانشجویان تحصیلات تکمیلی بخصوص دانشجویانی که در دوره پژوهشی خود بوده اند، بوده است، در مورد بازگشایی خوابگاه های دانشگاه علم و صنعت اظهار داشت: از آغاز زمستان، کارگروهی متشکل از افراد ذی ربط، برای فعالیت خوابگاه ها در زمان حضور فراگیر دانشجویان تشکیل شد تا اقداماتی که باید به لحاظ بهداشتی، عمرانی و تاسیساتی صورت می گرفت، بررسی شود.
وی اهم اقدامات انجام شده در مورد خوابگاه های دانشگاه علم و صنعت را بازسازی اساسی تاسیسات برخی از بلوک های خوابگاه ها و رفع مشکل آنها؛ نصب علائم اخطار دهنده برای جلوگیری از مبتلا شدن به کرونا در ورودی هر خوابگاه و راه اندازی بوفه های خوابگاه اعلام نمود و اضافه کرد: هم اکنون، بوفه و تریا در خوابگاه خواهران، دایر است و در خوابگاه برادران هم بمحض حضور دانشجویان، راه اندازی خواهد شد.
دکتر سعیدی با عرضه آماری از واکسیناسیون دانشجویان علم و صنعت اظهار داشت: نزدیک به ۹۷ درصد دانشجویان ما واکسینه شده اند و حدودا ۹۴ درصد دانشجویان کارشناسی، حداقل ۲ دوز واکسن خویش را دریافت کرده اند. با این حال، در هر بلوک از سراهای دانشجویی، اتاق قرنطینه ای در نظر گرفتیم تا اگر احیانا دانشجویی علائم مبتلا شدن داشت، بتواند قرنطینه شود.
معاون دانشجویی دانشگاه علم و صنعت ضمن اشاره به عرضه خدمات تغذیه ای به دانشجویان خوابگاهی تصریح کرد: دانشجویانی که در سراهای دانشجویی ساکن می شوند، غذای افطار، سحر و میان وعده دریافت می کنند. فعالیت سلف پس از ماه مبارک رمضان هم به این گونه است که سیستم اتوماسیون و رزرو غذا این امکان را می دهد که دانشجو غذای خویش را در هر یک از سراهای دانشجویی یا سلف مرکزی رزرو و استفاده نماید اما این که سالن غذاخوری دانشگاه بازگشایی شود، تا حدی به تصمیمات ستاد ملی مدیریت کرونا و مصوبات هیات رییسه دانشگاه باز می گردد ولی توزیع در تمام سالن ها و سراهای دانشجویی دایر خواهد بود.
دکتر سعیدی در زمینه وضعیت بازگشایی و فعالیت سالن های ورزشی دانشگاه علم و صنعت توضیح داد: هم اکنون، سالن های ورزشی (بجز استخر دانشگاه) فعال شده اند. در سراهای دانشجویی بهسازی سالن ها (رنگ آمیزی و نصب کفپوش) انجام شده و در محوطه اصلی دانشگاه هم سالن تنیس روی میز راه اندازی و سالن بدنسازی، بهسازی شده است. استخر دانشگاه هم بر مبنای پروتکلهای بهداشتی و با فاصله ای بعد از ماه مبارک رمضان، بازگشایی خواهد شد.
وی اضافه کرد: دانشجویان در صورت بروز علائم ابتلا، سریعا به اداره بهداشت و درمان دانشگاه رجوع کنند. در صورت احتیاج به پیگیری درمان در ساعات غیر اداری هم هم اورژانس در دانشگاه مستقر است و هم مراکز بهداشتی و درمانی در نزدیکی دانشگاه وجود دارد. البته اتاق قرنطینه هم در خوابگاه پیشبینی شده است. همینطور به منظوری جلوگیری از مبتلا شدن در سطح دانشگاه در محل هایی اصناف، ماسک در اختیار دانشجویان قرار می دهند و در محل دانشکده ها هم تجهیزاتی تعبیه و نصب شده تا دانشجویان بتوانند به صورت مرتب دست های خویش را ضد عفونی کنند.
معاون دانشجویی دانشگاه علم و صنعت در مورد واجدان شرایط اسکان در خوابگاه توضیح داد: تنها دانشجویان روزانه غیر بومی در سراهای دانشجویی دانشگاه پذیرش می شوند و تلاش می شود بعد از اتمام فرایند اسکان دانشجویان روزانه غیر بومی، بخشی از دانشجویان شبانه، اضافه سنوات و حومه تهران بعد از ارزیابی ظرفیت باقی مانده به صورت محدود در خوابگاه ها پذیرش می شوند.1401/01/19
11:55:09
5.0 / 5
727
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
لینک دوستان دانلود عكس
دانلود عکس