رییس دانشگاه شهید بهشتی تاكید كرد

افزایش میزان بودجه دانشگاه کافی نیست

افزایش میزان بودجه دانشگاه کافی نیست

به گزارش دانلود عکس رئیس دانشگاه شهید بهشتی با تکیه بر این که ما نگران هستیم فعالیتهای پژوهشی در دانشگاه ها صدمه ببینند، اظهار داشت: برای سالجاری اگر افزایش بودجه ما ۵۰ درصد شود ما می توانیم فعالیتهای روتین دانشگاه را انجام بدهیم و به وظایف فرهنگی، پژوهش و دانشجویی در حد نسبتا مطلوبی برسیم در غیر این صورت با کمبود بودجه مواجه خواهیم بود.


دکتر سعدالله نصیری قیداری در گفت و گو با ایسنا ضمن بیان این مطلب از وضعیت بودجه دانشگاه ها امسال انتقاد نمود و اظهار نمود: افزایش بودجه دانشگاه ها امسال حدود ۳۰ درصد بوده و نسبت به دستگاههای دیگر افزایش خوبی پیدا کرده و تا جایی که اطلاع دارم متوسط افزایش بودجه دستگاههای دیگر حدود ۹ درصد بوده است اما این در دانشگاه ها ۲۹ تا ۳۰ درصد است. ازاین رو این رقم مبین توجه دولت به این مراکز است.
رییس دانشگاه شهید بهشتی با اشاره به اینکه میزان افزایش بودجه جاری برای عمل به وظایفی که در دانشگاه ها تعریف شده است کافی نیست، خاطرنشان کرد: ما پارسال در دانشگاه شهید بهشتی هر چه تخصیص بودجه گرفتیم حقوق ها را پرداخت کردیم و حتی با مشکل هم روبرو شده ایم و برنامه های بخش هایی مثل پژوهش و فرهنگ به علت تخصیص هایی که صورت گرفت، تحقق نیافت.
وی تصریح کرد: اگر افراد بی تفاوتی باشیم فقط به پرداخت حقوق اکتفا می کردیم اما ما نگران هستیم فعالیتهای پژوهشی و فرهنگی در دانشگاه ها صدمه ببینند و نگران هستیم وظایفی که در قانون تعریف شده است عمل نشود ازاین رو برای سالجاری اگر افزایش بودجه ما ۵۰ درصد شود ما می توانیم فعالیتهای روتین دانشگاه را انجام بدهیم و به وظایف فرهنگی، پژوهش و دانشجویی در حد نسبتا مطلوبی برسیم در غیر این صورت با کمبود بودجه مواجه خواهیم بود.
رییس دانشگاه شهید بهشتی تصریح کرد: برای ترم جاری اعلام کردیم از ۲۰ فروردین ماه و با رعایت شرایط کرونا تمامی دانشجویان دکتری به صورت ۱۰۰ در صدی در دانشگاه حضور یابند.

منبع:

1401/01/22
16:41:22
5.0 / 5
746
تگهای خبر: دانشجو , دانشگاه , فرهنگ
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
لینک دوستان دانلود عكس
دانلود عکس