رئیس دانشگاه تهران تاكید كرد

نقش موثر خانواده ها در رعایت هنجاری های دانشگاه از طرف دانشجویان

نقش موثر خانواده ها در رعایت هنجاری های دانشگاه از طرف دانشجویان

به گزارش دانلود عکس رییس دانشگاه تهران به نقش خانواده ها در حوزه رعایت هنجارها و شئونات متناسب با فضای دانشگاهی توسط دانشجویان اشاره نمود و اظهار داشت: نقش خانواده های دانشجویان در تحقق راهبرد و شعار اصلی دانشگاه دارای اهمیتی بالایی است و معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه نیز آماده پاسخگویی، همکاری و تعامل با خانواده دانشجویان هستند.


به گزارش دانلود عکس به نقل از ایسنا، دکتر سید محمد مقیمی در نشست با خانواده های دانشجویان خوابگاهی دانشگاه تهران با اشاره ازسرگیری آموزش حضوری در همه مقاطع تحصیلی دانشگاه تهران، اظهار داشت: هر چند در دوران شیوع ویروس کرونا، آموزش در دانشگاه تعطیل نشد و به علت زیرساخت های خوبی که دانشگاه تهران داشت، آموزش های مجازی با موفقیت برگزار شد اما همیشه گفته ایم که آموزش حضوری هیچ جایگزینی ندارد.
وی در عین اشاره به فرصت شکل گیری فضای تعاملی و فرهنگی در دانشگاه در نتیجه حضوری شدن آموزش، نقش خانواده در اجتماعی شدن فرزندان را نیز مهم برشمرد و اضافه کرد: دانشجویان و خانواده هایشان و همه ما از ذی نفعان دانشگاه تهران هستیم؛ همه ذی نفعان باید با یکدیگر همکاری داشته باشیم تا بتوانیم مسئولیت خودرا به خوبی ایفا نماییم.
دکتر مقیمی در ادامه ضمن اشاره به این که همه سیاست های دوره جدید مدیریت دانشگاه تهران حول راهبرد «جهاد علمی برای تحقق دانشگاه کارآفرین با رویکرد مسئولیت پذیری اجتماعی» تعریف و اجرا می شود، تصریح کرد: هدف مدیریت جهادی در دانشگاه تهران این است که دانشگاهی کارآفرین با زیربناهای خاص خود ایجاد نماییم تا با متناسب سازی فرایندهای آموزشی و پژوهشی با دانشگاه نسل سوم، اهداف دانشگاه نسل سوم محقق شود.
رییس دانشگاه تهران خطاب به والدین دانشجویان اظهار داشت: تلاش ما این است که فرزندان شما پس از فارغ التحصیلی، مهارتی کسب کنند که آینده شغلی شان را تامین کند، برای جامعه مفید باشند و نقشی در عرصه اجتماعی ایفا کنند.
دکتر مقیمی ضمن اشاره به نقش فارغ التحصیلان دانشگاه تهران در جامعه، اظهار نمود: دانشجویان دانشگاه تهران همیشه منشاء اثر در عرصه های داخلی و بین المللی بوده و هستند اما باید توجه داشته باشیم نقش های جدیدی که دانشجویان امروز باید ایفا کنند با نقشی که دانشجویان دو دهه پیش ایفا می کردند، متفاوت می باشد.
رییس دانشگاه تهران ضمن اشاره به همراستا بودن اهداف دانشگاه کارآفرین با شعار سال ۱۴۰۱، تصریح کرد: باید به سمت کسب وکارهای مبتنی بر دانش حرکت نماییم تا در نهایت منجر به اشتغال زایی در جامعه شود. اگر می خواهیم به شعار اصلی دانشگاه تهران که همراستا با شعاری است که رهبر معظم انقلاب برای امسال انتخاب کردند، دست پیدا نماییم، باید یک چنین خاصیت را در خودمان ایجاد نماییم.
رییس دانشگاه تهران با اشاره به اینکه دانشجویان به ویژه دانشجویان مقطع کارشناسی در مقطع حساسی از زندگی خود هستند، اظهار داشت: با عنایت به حساسیتی که دانشجویان دوره کارشناسی دارند، خانواده دانشجویان نقش مهمی در اجتماعی شدن و گذر از این دوران دارند، چونکه دانشجویان یک دفعه از محیط خانواده جدا شده و باید مستقل زندگی کنند، مستقل تصمیم بگیرند و تعاملات خودرا شکل دهند. اما با عنایت به شرایط اجتماعی، تهدیداتی وجود دارد که یک غفلت کوچک می تواند تهدید بزرگی را برای آینده این عزیزان بوجود آورد.
رییس دانشگاه تهران در ادامه به نقش خانواده ها در زمینه رعایت هنجارها و شئونات متناسب با فضای دانشگاهی توسط دانشجویان اشاره نمود و اظهار داشت: نقش خانواده های دانشجویان در تحقق راهبرد و شعار اصلی دانشگاه دارای اهمیتی بالایی است و همکاران معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه نیز آماده پاسخگویی به دغدغه های خانواده های دانشجویان و همکاری و تعامل با خانواده دانشجویان هستند.
دکتر مقیمی خطاب به خانواده دانشجویان اضافه کرد: تقاضا می نماییم که خانواده ها با مسئولان دانشگاه تعامل داشته باشند و کمک کنند که دوران اجتماعی شدن دانشجویان با موفقیت سپری شود و شاهد موفقیت این عزیزان در جامعه باشیم. نوع نگاه ما این است که در کنار آموزش های مرسوم بتوانیم دانشجویانی توانمند تربیت نماییم.
وی ضمن اشاره به فعالیت کانون ها، انجمن ها و تشکل های دانشجویی مختلف در دانشگاه تهران، حضور و مشارکت دانشجویان در این مجموعه های دانشجویی را مفید عنوان نمود و اظهار داشت: تجربه نشان می دهند دانشجویانی که در این گونه مشارکت ها حضور دارند، دانشجویان موفقی هستند.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه تهران، دکترهادی بهرامی احسان، معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه تهران نیز در نشست مجازی با خانواده های دانشجویان خوابگاهی دانشگاه تهران، اظهار داشت: سفارش به مراقبت از جوانان دانشجو، به معنای محدودکردن دانشجو نیست بلکه آرمان ما ایجاد آرامش و شکوفایی در جوانان است و آرزوی ما این است که جوانان با موفقیت از دانشگاه فارغ التحصیل شوند و بر کرسی های مهم کشور تکیه زنند.
استاد دانشکده روان شناسی و علوم تربیتی دانشگاه تهران به خانواده ها سفارش کرد که ارتباط خودرا با دانشگاه حفظ کنند و هیچ گاه این تصور را نداشته باشند که چون جوان بالغ و رشید است کاملا باید مستقل باشد و چون به دانشگاه آمده دغدغه و نگرانی وجود ندارد.
معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه تهران خاطرنشان کرد: جوانان دانشجو به استقلال، خودباوری و اعتماد هم نیاز دارند؛ ازاین رو اگر نیاز جوان را درست تشخیص ندهیم، تصمیم گیری درست نیز امکان پذیر نخواهد بود و نیاز جوان به درستی برطرف نخواهد شد.
وی ضمن این که از خانواده ها خواست تا به بحران های اجتماعی فرزندان خود توجه نمایند، اظهار داشت: فرزندان شما مانند سایر افراد گاهی گرفتار گرفتاری می شوند که دامنه فراوانی از مسائل مالی تا مسائل عاطفی است، با عنایت به این بحران ها می توانید نقش خودرا به خوبی ایفا کنید.
معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه تهران اظهار داشت: بیشتر دانشجویان افراد باهوشی هستند که به دانشگاه تهران راه یافته اند، ولی نباید مسائل آموزشی آنها رها شود، چون گاهی اتفاق می افتد که دانشجو با افت تحصیلی مواجه می شود که با ارتباط بموقع با دانشگاه بموقع می توانید به فرزندان خود کمک کنید.
منبع:

1401/01/26
15:14:37
5.0 / 5
785
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
لینک دوستان دانلود عكس
دانلود عکس