مدیركل امور دانشجویان داخل سازمان امور دانشجویان خبر داد

تشکیل پرونده برای ادامه تحصیل دانشجویان ایرانی شاغل به تحصیل در اوکراین

تشکیل پرونده برای ادامه تحصیل دانشجویان ایرانی شاغل به تحصیل در اوکراین

مدیرکل امور دانشجویان داخل سازمان امور دانشجویان از تشکیل پرونده برای دانشجویان ایرانی شاغل به تحصیل در دانشگاه های اوکراین آگاهی داد و اظهار داشت: اعتبار دانشگاه محل تحصیل در اوکراین یکی از خاصیت پذیرش این دانشجویان در دانشگاه های داخل کشور است و مشخص خواهدنمود که در کدام یک از دانشگاه های کشور به تحصیل خود ادامه دهند.


به گزارش دانلود عکس به نقل از ایسنا، دکتر ابوالفضل دانشور ضمن بیان این مطلب درباره شروط ادامه تحصیل دانشجویان ایرانی شاغل به تحصیل در دانشگاه های اوکراین، اظهار نمود: از زمان بازگشت دانشجویان ایرانی شاغل به تحصیل در اوکراین، تا حالا سه درخواست برای ادامه تحصیل در دانشگاه های ایران به سازمان امور دانشجویان وصول شده که اکنون در مرحله تشکیل پرونده قرار دارد.
وی ادامه داد: علاوه بر این چند مورد هم حضوری صحبت کرده اند که باید بعد از ارائه مدارک مورد نیاز، شرایط آنها بررسی و نسبت به تکمیل پرونده آنها اقدام گردد.
مدیرکل امور دانشجویان داخل سازمان امور دانشجویان درباره شرایط انتقال این دانشجویان به دانشگاه های داخل کشور برمبنای بخشنامه، اشاره کرد: در بخشنامه انتقال خارج به داخل، دانشجویان مقطع دکتری باید دو سوم مدت زمان تحصیل را در کشور اوکراین گذرانده و دو نیمسال هم تحصیل کرده باشند.
دکتر دانشور درباره دانشجویان دکتری پژوهش محور و سایر دوره ها، تصریح کرد: دانشجویان دکتری پژوهش محور باید مدارکی مانند گزارش پیشرفت تحصیلی و پروپزال تصویب شده عرضه کنند. دانشجویان ترکیبی پژوهش و آموزش محور هم علاوه بر گزارش پیشرفت تحصیلی و تصویب پروپزال، ریز نمرات را نیز باید عرضه کنند.
وی اظهار نمود: اعتبار دانشگاه محل تحصیل در اوکراین هم دیگر خاصیت پذیرش این دانشجویان در دانشگاه های داخل کشور است و مشخص خواهدنمود که در کدام یک از دانشگاه های کشور بتوانند به تحصیل خود ادامه دهند.
دکتر دانشور درباره پذیرش دانشجویان مقطع کارشناسی نیز اظهار داشت: در مقطع کارشناسی، دانشجویان باید ۱۲ واحد اصلی را گذرانده، معدل ۱۲ به بالا داشته و دارای ویزای معتبر باشند.
وی همین طور با اشاره به معدل دانشجویان کارشناسی ارشد، بیان کرد: در مقطع کارشناسی ارشد دانشجویان باید ۶ واحد از دروس اصلی را گذرانده و معدل ۱۴ به بالا داشته باشند. دانشجویان کارشناسی ارشد پیوسته، دکتری حرفه ای و پیوسته نیز ۳۰ واحد از دروس اصلی را باید گذرانده و معدل ۱۵ به بالا داشته باشند.
مدیرکل امور دانشجویان داخل سازمان امور دانشجویان، اشاره کرد: به سبب کم بودن تعداد تقاضای دانشجویان ایرانی شاغل به تحصیل در دانشگاه های اوکراین برای تحصیل در دانشگاه های داخل، باوجود این که برنامه ریزی شده بود برای مساعدت به دانشجویان لطمه دیده تحصیلی از بحران اوکراین، کاهش اضطراب آنها و خانواده هایشان، جلسه شورای انتقال خارج به داخل سازمان امور دانشجویان در فروردین ماه سال جاری برگزار شود، ولی به سبب کم بودن درخواست ها قرار شد این جلسه در اردیبهشت ماه اجرا شود تا فرصت بیشتری به دانشجویانی داده شود که امکان تشکیل پرونده نداشتند یا هنوز تصمیم نگرفته اند در داخل کشور ادامه تحصیل دهند.
دکتر دانشور اصرار کرد که تمام تلاش سازمان امور دانشجویان برای کمک حداکثری به این دانشجویان است و در این راستا قوانین بخشنامه شورای انتقال خارج به داخل با حداکثر مساعدت برای این دانشجویان اعمال خواهد شد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، هم زمان با شروع درگیری میان کشورهای روسیه و اوکراین، برخی از دانشجویان ایرانی شاغل به تحصیل در دانشگاه های اوکراین به کشور بازگشتند.1401/02/05
14:29:24
5.0 / 5
747
تگهای خبر: آموزش , دانشجو , دانشگاه , مد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
لینک دوستان دانلود عكس
دانلود عکس