مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های استان:

ایجاد خوابگاه متاهلی نیاز جامعه امروزی دانشجویان و دانشگاهیان لرستان است

ایجاد خوابگاه متاهلی نیاز جامعه امروزی دانشجویان و دانشگاهیان لرستان است

به گزارش دانلود عکس لرستان مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های لرستان اظهار داشت: ایجاد خوابگاه متاهلی نیاز جامعه امروزی دانشجویان و دانشگاهیان استان است.


حجت الاسلام و المسلمین دکتر حبیب حاتمی کن کبود، در جمع خبرنگاران اظهار نمود: کار رسانه آنقدر مقدس است که فکر می نماییم در امتداد یک کار فوری، فوتی و واجب عینی عمل می نماییم.
وی با اعلان اینکه در هشت سال دفاع مقدس هیچ موقع جهاد واجب عینی نشده بود اما در این برهه فعلی جهاد تبیین توسط مقام معظم رهبری واجب، عینی و فوری معرفی شده و بر تمام اصحاب قلم واجب است بصورت عینی و فوری تبیین کنند که لازمه تبیین ابتدا باید سوال، مطلب، هضم و بیان شود، عنوان کرد: کار رسانه، کاری بسیار ارزشمندی است و هرچه تکرار شود بر قدرت آن افزوده خواهد شد.
مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های لرستان افزود: در بیانیه گام دوم انقلاب دانشگاه مبدا تحولات است و هفت سفارش مقام معظم رهبری درباب علم و پژوهش، اقتصاد، سبک زندگی و... باید رشدی حاصل شود که البته راهش برگزاری نشست هایی از این دست است و به تبع این نگاه معتقدم باید کاری نماییم که دانشگاه راحت کرسی آزاداندیشی و صندلی داغ را برگزار و دانشگاه تک صدایی نباشد.
حاتمی کن کبود با اعلان اینکه دفتر کنسولی بین المللی در دانشگاه لرستان تاسیس شده و هم اکنون ۲۳۰ دانشجویی خارجی در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند، عنوان کرد: اگر دانشگاه نتواند برندی بین المللی داشته باشد دبیرستانی بیش نیست.

ایجاد خوابگاه متاهلی نیاز جامعه امروزی دانشجویان و دانشگاهیان
وی ایجاد خوابگاه متاهلی را نیاز جامعه امروزی دانشجویان و دانشگاهیان برشمرد و با تاکید براینکه تا حالا خوابگاه متاهلی در دانشگاه های استان ایجاد نشده است، اشاره کرد: این می تواند مطالبه رسانه و دانشجویان از مسئولین باشد.
مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های لرستان نقش اصلی نهاد را هدایت، حمایت و نظارت دانست و با اعلان اینکه کار اولیه نهاد در حقیقت بیان ارزش ها در امتداد رشد و اعتلای کشور و به تبع آن اسلام است، بیان کرد: در بحث حمایت، نهاد وظیفه دارد از کارمند و دانشجو و استاد که در حقش ظلمی شده حمایت کند.

دفتر نهاد در هیچ دانشگاهی متعلق به هیچ جناحی نیست
حاتمی کن کبود با تاکید بر این که دفتر نهاد در هیچ دانشگاهی متعلق به هیچ جناحی نیست و روحانی دانشگاه فراجناحی است و توجه به هیچ جناحی ندارد و باید بتواند به نقش پدرانه خود در دفتر نهاد بپردازد، اشاره کرد: در مورد نظارت نهاد رهبری مکلف است بر تمام جوانب دانشگاه نظارت داشته باشد و این مهم البته به مفهوم دخالت و مچ گیری نیست.
وی عنوان کرد: شورای راهبردی آموزش عالی استان را راه اندازی کردیم و کار این شورا این است که بتواند تمام آموزش عالی و مراکز را یک پازل ببیند و از موازی کاری آنها در انجام امور پیشگیری کند.
مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های لرستان اضافه کرد: هدف اصلی این است که روسای دانشگاه های استان بیایند مشکلات شهرستان ها و مراکز عالی و خوابگاهی را با همفکری و تعامل در کنار هم برطرف کنند و یکی از رهاوردهای شکل گیری این شورا این است که طی تفاهم نامه هایی با دانشگاه های مختلف استان توانسته خیلی از موضوعات را پیگیری نماییم.
حاتمی کن کبود اشاره کرد: با همت هیئت رئیسه جدید دانشگاه لرستان خوشبختانه دانشجویان دختر و پسر این دانشگاه از خوابگاه خودگردان استفاده نمی کنند و همه در خوابگاه های دانشجویی سایت دانشگاه مستقر شدند.

گلایه از وضعیت چهار مرکز اقماری دانشگاه لرستان
وی از آخرین وضعیت چهار مرکز اقماری دانشگاه لرستان گلایه نمود و اضافه کرد: باید وضعیت این مراکز هرچه زودتر اصلاح گردد.
مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های لرستان جزیره ای عمل کردن ۶۰ مرکز آموزش عالی استان را آفتی بزرگ عنوان و بیان کرد: پیش از تشکیل شورا چنین مطالبی وجود داشت اما با تشکیل این شورای راهبردی تا حدودی خیلی از این مسائل برطرف شدند.
حاتمی کن کبود بیان کرد: یک بخش از کار نهاد رهبری لینک کردن و هم افزایی درون سازمانی خود دانشگاه و و دیگری ارتباط مراکز متناسب با ظرفیت هایی که با بقیه ارگان ها داشته باشند، است.
منبع:

1401/02/07
17:37:22
5.0 / 5
784
تگهای خبر: آموزش , دانشجو , دانشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
لینک دوستان دانلود عكس
دانلود عکس