رئیس دانشگاه علامه طباطبائی:

دانشجویان تحصیلات تکمیلی در تدوین برنامه راهبردی مشارکت کنند

دانشجویان تحصیلات تکمیلی در تدوین برنامه راهبردی مشارکت کنند

به گزارش دانلود عکس رییس دانشگاه علامه طباطبائی با تاکید بر این که برنامه راهبردی دانشگاه با شعار ˮمرجعیت در علوم انسانیˮ درحال کامل شدن است، اظهار داشت: انتظار داریم دانشجویان تحصیلات تکمیلی خصوصاً استعدادهای برتر نیز پیشنهادها و برنامه های خودرا در جهت ماموریت ها و شعار اصلی دانشگاه اعلام کنند.


به گزارش دانلود عکس به نقل از ایسنا، دکتر معتمدی در جمع نخبگان و دانشجویان استعداد درخشان دانشگاه علامه طباطبائی با اشاره به این که این دانشگاه فرصت ها و امکانات فوق العاده ای در حد دانشگاه های تراز اول کشور دارد، اضافه کرد: بعنوان یک دانشگاه تخصصی استادانی داریم که در رشته خود صاحبنظر و توانمند هستند. مهمست که بتوانیم از این ظرفیت ها به خوبی استفاده نمائیم. آنچه وظیفه ماست، این است که شرایطی فراهم نماییم تا در این شرایط به رشد علمی برسیم. باید شخصیت علمی، قدرت تحلیل و قدرت پژوهشگری پیدا نماییم و از این توان علمی بطور مطلوبی استفاده نمائیم.
وی با بیان این که برنامه راهبردی دانشگاه با شعار "مرجعیت در علوم انسانی" درحال کامل شدن است، اظهار داشت: همه استادان دانشگاه برنامه خودرا تا افق ۱۴۰۵، هم جهت با برنامه راهبردی ارایه داده اند. انتظار داریم دانشجویان تحصیلات تکمیلی خصوصاً استعدادهای برتر نیز پیشنهادها و برنامه های خودرا در جهت ماموریت ها و شعار اصلی دانشگاه اعلام کنند تا با همکاری همه استادان و دانشجویان در علوم انسانی مرجعیت پیدا نماییم.
رییس دانشگاه علامه طباطبائی با اعلان اینکه باید از شاگردی در علوم انسانی فاصله بگیریم و به مرتبه استادی برسیم، اظهار نمود: تحول در علوم انسانی یعنی این که علوم انسانی بتواند مشکلات جامعه را حل کند. علوم انسانی باید کاربردی و بومی باشد. این علوم زمانی تحول پیدا می کند که از علوم معرفتی و انسان شناسی اسلامی گرفته شده باشد. ما باید در علوم انسانی صاحب نظر و نظریه پرداز باشیم. تا کی باید علوم انسانی در کشور ما وارداتی باشد، در صورتیکه می توانیم علوم انسانی مبتنی بر معرفت اسلامی تولید نماییم.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علامه طباطبایی، وی ادامه داد: علوم انسانی مبتنی بر فرهنگ و جامعه ایرانی باید کنشگری داشته باشد. این ماموریتی است که بر عهده نخبگان علوم انسانی است؛ چونکه هم مستعد و هم توانمند هستند. مشکل کشور ما، مشکل علوم انسانی است و قسمتی از راهکارهای مشکلات بیکاری، ترافیک، کشاورزی و فنی در علوم انسانی است. امیدوار هستم که با همت و تلاش همه ظرفیت های دانشجویی خصوصاً دانشجویان استعداد درخشان، یک دانشگاه پیشرو در عرصه علوم انسانی داشته باشیم.
منبع:

1401/02/10
12:13:16
5.0 / 5
764
تگهای خبر: دانشجو , دانشگاه , فرهنگ , مد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
لینک دوستان دانلود عكس
دانلود عکس