با راه اندازی مركز توسعه رهبران كسب وكار ؛

دانشجویان دانشگاه تهران به مراکز کسب وکار متصل می شوند

دانشجویان دانشگاه تهران به مراکز کسب وکار متصل می شوند

رییس دانشگاه تهران با اشاره به راه اندازی ˮمرکز توسعه رهبران کسب وکارˮ در این دانشگاه اشاره کرد: با راه اندازی این مرکز دانشجویانی که دارای استعداد راه اندازی کسب وکارها هستند، ضمن برخورداری از آموزش های تئوریک، ارتباطات ویژه ای را با محیط کسب وکار در کشور برقرار کنند.


به گزارش دانلود عکس به نقل از ایسنا، دکتر سید محمد مقیمی در مراسم کلنگ زنی ساختمان مرکز توسعه رهبران کسب وکار در دانشکده مدیریت دانشگاه تهران، اظهار داشت: نیاز به ایجاد این مرکز توسعه ای از سال ها قبل در دانشگاه تهران و دانشکده مدیریت مطرح بود تا در حوزه استعدادیابی دانشجویانی که استعداد کارهای کارآفرینانه و راه اندازی و مدیریت کسب وکارها را دارند، فعالیت کند.
وی ادامه داد: مرکز توسعه رهبران کسب وکار، زمینه ای فراهم می آورد تا دانشجویانی که دارای استعداد راه اندازی کسب وکارها هستند، ضمن برخورداری از آموزش های تئوریک، ارتباطات ویژه ای را با محیط کسب وکار در کشور برقرار کنند. یعنی آموزش های تئوریک و مهارت های عملی کسب و کارهای کارآفرینانه را بطور توأمان فرا گیرند.
رییس دانشگاه تهران، هدف دیگر مرکز توسعه رهبران کسب وکار در دانشگاه تهران را تقویت مهارت های کارآفرینانه و مهارت های رهبری مدیران موجود در کسب وکارها دانست و اضافه کرد: دانش مدیریت، دانشی عملگرا است و باید نظریه با عمل و هنر آمیخته شود تا به کار آید. یکی از ماموریت های مرکز توسعه رهبران کسب وکار، برگزاری دوره برای مدیران کسب وکارها است تا با این دوره ها شاهد کارایی و اثربخشی بیشتری در کسب وکارهای موجود کشور باشیم.
وی افزود: تلاش خواهیم کرد شاهد استعدادیابی رهبران کسب وکار در این مرکز باشیم و همین طور این مرکز آزمایشگاهی باشد تا مدیران جنبه رهبری خودرا پرورش دهند.
دکتر مقیمی با اشاره به این که فضای فیزیکی و زیرساخت های مرکز توسعه رهبران کسب وکار با سرمایه گذاری و مشارکت یکی از حامیان کارآفرین کشورمان راه اندازی می شود، ابراز امیدواری کرد با حمایت نیکوکاران کارآفرین و مشتاق ارتقای علم و دانش، بتوان با سرعت بیشتری به توسعه و تقویت زیرساختی نهاد علم پرداخت.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه تهران، همپنین دکتر طاهر روشندل اربطانی، رییس دانشکده مدیریت دانشگاه تهران نیز علت عقب افتادن در خیلی از عرصه ها را عدم ارتباط هماهنگ و ارگانیک بین صنعت و دانشگاه دانست و اظهار داشت: ایجاد مرکز توسعه رهبران کسب وکار در دانشگاه تهران آغازگر تحولی بزرگ در پیوند صنعت و دانشگاه خواهد بود و شعار سال در خصوص «تولید؛ دانش بنیان، اشتغال آفرین» در سایه پیوند ارگانیک بین صنعت و دانشگاه محقق می شود.
وی ادامه داد: علت شکست خیلی از تصمیم گیری های سازمانی ناشی از خطاهای تصمیم گیری است و این مرکز می تواند با برگزاری دوره های ویژه مدیریتی و رهبری، موسس و محلی برای تربیت رهبران آینده کسب وکار باشد.
رییس دانشکده مدیریت دانشگاه تهران با اشاره به نقش نیکوکاران کارآفرین در پایه گذاری و توسعه مراکز علمی و دانشگاهی در دنیا، اظهار نمود: همزمان با تلاش سیاستگذاران و مدیران ارشد دانشگاهی برای تحقق دانشگاه کارآفرین در کشور، شاهد می باشیم که چنین نیکوکاران باسابقه ای در کشورمان که دارای تجربه های مدیریتی بزرگی هستند، در حوزه سرمایه گذاری برای نزدیک شدن دانشگاه ها به مؤلفه های دانشگاه کارآفرین، انگیزه و رغبت پیدا کرده اند.1401/02/11
09:42:26
5.0 / 5
746
تگهای خبر: آموزش , دانشجو , دانشگاه , مد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
دانلود عکس