تصمیم جدید وزارت بهداشت برای داوطلبان آزمون دستیاری

تصمیم جدید وزارت بهداشت برای داوطلبان آزمون دستیاری

دانلود عکس: معاون آموزشی و دبیر شورای آموزش پزشکی و تخصصی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از امکان انتخاب 100 رشته در چهل و نهمین دوره آزمون دستیاری آگاهی داد.


به گزارش دانلود عکس به نقل از ایسنا، دکتر ابوالفضل باقری فرد با بیان این خبر اضافه کرد: برمبنای تصمیم آخرین نشست شورای پزشکی و تخصصی با حضور تمام روسای دانشگاه ها و دانشکده های پزشکی سراسر کشور، محدودیت انتخاب رشته توسط دستیاران برداشته شد.
ایشان سپس اظهار داشت: همانطور که در دفترچه چهل و نهمین دوره آزمون دستیاری آمده به جهت تسهیل انتخاب رشته برمبنای نمرات، ضرایب دروس حذف و هر داوطلب می تواند برمبنای علاقه، صد رشته را انتخاب نماید.
معاون آموزشی و دبیر شورای آموزش پزشکی و تخصصی وزارت بهداشت با اشاره به اینکه در امتداد تامین متخصص در تمام تقاط کشور خصوصا استانهای کم برخوردار، امسال بعد از چهل و نهمین دوره آزمون دستیاری برای نخستین بار در کشور، پذیرش دستیار تخصصی بومی در رشته های مورد نیاز توسط دانشگاههای علوم پزشکی خواهیم داشت، اضافه کرد: یعنی ضمن تفویض اختیار به دانشگاه ها در چهارچوب مشخص برای جذب دستیار بومی منطقه در رشته های مورد نیاز، این امکان فراهم خواهد شد که متقاضیان بومی در یک استان بعد از طی رقابت علمی و عملی در همان استان، وارد رشته های تخصصی شده و بعد از اختتام دوره، به تعهدات و خدمات خود در همان متطقه بعنوان متخصص ادامه دهند.
به گزارش وبدا، دکتر باقری فرد در آخر اضافه کرد: به عبارت دیگر امسال به غیر از پذیرش بوسیله آزمون ملی دستیاری، انشاله پذیرش دستیار تخصصی بومی توسط خیلی از دانشگاههای کشور خواهیم داشت.
منبع:

1401/02/13
12:10:41
5.0 / 5
847
تگهای خبر: آموزش , خدمات , دانشگاه , متخصص
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
لینک دوستان دانلود عكس
دانلود عکس