افزایش ۴ درصدی شهریه دانشگاه آمریکایی که بی سابقه است!

افزایش ۴ درصدی شهریه دانشگاه آمریکایی که بی سابقه است!

به گزارش دانلود عکس دانشگاه بوستون واقع در آمریکا اعلام نموده است که سال آینده شهریه خویش را به میزان ۴ درصد افزایش داد که این رقم در ۱۴ سال گذشته بی سابقه بوده است.


به گزارش دانلود عکس به نقل از مس لایو، با احتساب این افزایش شهریه میزان شهریه دانشجویان مقطع دانشگاه بوستون به ۶۱ هزار و ۵۰ دلار در سال می رسد.
سال گذشته، دانشگاه بوستون شهریه خویش را ۳ درصد افزایش داد.
این افزایش میزان شهریه با نرخ تورم فعلی ملی در آمریکا همگام نیست و نمی تواند به صورت کامل هزینه های افزایش پیدا کرده دانشگاه یا افزایش حقوق و دستمزد را جبران کند و به صورت کامل اثرات تورم را بر خانواده های اساتید و کارکنان دانشگاه کم کند.
رابرت براون رئیس دانشگاه بوستون اظهار داشت: میدانم که دانشجویان و خانواده های آنها تحت تاثیر افزایش شهریه دانشگاه و تورم در کشور قرار گرفته اند. ما هم در یک فشار تورمی و تاثیر آن بر دانشجویان و خانواده هایشان گرفتار شده ایم.
براون اضافه کرد: دانشگاه بوستون در سال ۲۰۲۱ میلادی بیشترین میزان جذب سرمایه خویش را داشته که میزان آن به ۲۲۵ میلیون می رسد و البته در سال ۲۰۲۲ میلادی بیشتر هم خواهد شد.
دانشگاه بوستون تنها دانشگاه آمریکایی نیست که افزایش شهریه داشته است. دانشگاه ماساچوست هم ماه گذشته بعد از دو سال ثبات در میزان شهریه به علت پاندمی کووید-۱۹، خبر افزایش شهریه در این دانشگاه را اعلام نمود.
دانشجویان مقطع کارشناسی در پردیس های دانشگاه ماساچوست در سال آینده شاهد افزایش ۲.۵ درصدی خواهند بود که شهریه ها را به میزان ۱۶ هزار و ۹۵۲ دلار در سال خواهد رساند.
البته، غالبا میزان شهریه این دانشگاه ها برای دانشجویان خارج از ایالت بیشتر هم هست.
چالشی که دانشگاه های آمریکایی با آن روبه رو هستند، این است که نرخ تورم سالیانه در خود آمریکا حالا به بالاترین سطح خود در ۴ دهه اخیر یعنی ۸.۵ درصد رسیده است.
طبق گزارش اعلام شده در وبسایت هاروارد کریسمون، کالج دانشگاه هاروارد هم شهریه خویش را به میزان ۳ درصد افزایش داده است و مقرر است کل شهریه ها برای سال تحصیلی ۲۳-۲۰۲۲ به ۷ هزار و ۷۶۳ دلار خواهد رسید.1401/02/23
23:28:10
5.0 / 5
743
تگهای خبر: دانشجو , دانشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
لینک دوستان دانلود عكس
دانلود عکس