معاون برنامه ریزی و توسعه دانشگاه تهران:

شهرداری، عدم قطع درختان موسسه ژئوفیزیک را پذیرفت

شهرداری، عدم قطع درختان موسسه ژئوفیزیک را پذیرفت

به گزارش دانلود عکس معاون برنامه ریزی و توسعه دانشگاه تهران با تکیه بر این که شهرداری پذیرفت درختی در موسسه ژئوفیزیک قطع نشده بود، اظهار داشت: درحال رایزنی با شهرداری در مورد زمینهای مورد مناقشه هستیم تا بتوانیم مجوزهای لازم را برای حصار کشی زمینهای منطقه سه را کسب نماییم.


دکتر احمد نوحه گر در گفت و گو با ایسنا، ضمن بیان این مطلب اظهار نمود: درحال رایزنی با شهرداری در مورد زمینهای مورد مناقشه هستیم تا بتوانیم مجوزهای لازم را برای حصار کشی زمینهای منطقه سه را کسب نماییم و این وظیفه دانشگاه است از املاک خود در هر نقطه از داخل یا خارج از کشور حراست کند چون که دانشگاه نیاز داردبرنامه های توسعه ای را در زمینهای خود انجام بدهد.
وی تصریح کرد: دانشگاه تهران خویش را موظف و پیشرو در رعایت قوانین و مقررات می داند. در مورد اختلاف اخیر با شهرداری هم باید تصریح کرد هیچ موضوعی با دعوا به نتیجه نمی رسد ازاین رو ما با هیچ دستگاهی دعوا نداریم ولی اگرقرار باشد در جهت حفاظت و حراست از اموال وارد مناقشه هم شویم وظیفه ما است که دفاع نماییم و اگر دستگاهی هر برخوردی داشته باشد ما این مورد را از راه مجاری قانونی پیگیری خواهیم کرد.
معاون برنامه ریزی و توسعه دانشگاه تهران اظهار نمود: اختلاف اخیر با شهرداری که بر سر جابجایی درختان موسسه ژئوفیزیک افتاد از راه مجاری قانونی پیگیری می شود ضمن این که همه نشست های ما هم قانونی بوده است و شهرداری هم پذیرفته با ما در این حوزه مذاکره کند و این مبین قانونی بودن حق دانشگاه بر اموالش می باشد.
نوحه گر خاطرنشان کرد: متاسفانه در مدیریت های گذشته اموال دانشگاه رها بوده است اما در مدیریت جدید برنامه ما این است از تمامی اموال خود تحت هر شرایطی حراست نماییم. در مبحث اخیر با شهرداری هم درختی قطع نشده بلکه در فصل مناسب جابجایی صورت گرفته بود که این مورد مورد پذیرش شهرداری قرار گرفت.
به گزارش دانلود عکس به نقل از ایسنا، طرح ادعای جابجایی ۲۰۰ نهال و قطع ۵۰ درخت در موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران از جانب شهرداری تهران و متهم کردن دو طرف به ضرب و شتم نیروها در هفته اول بعد از تعطیلات نوروزی رسانه ای شد.

منبع:

1401/02/24
13:59:52
5.0 / 5
737
تگهای خبر: دانشگاه , شهرداری , مد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
دانلود عکس