معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی اعلام كرد

خوابگاه های جدیدی افتتاح خواهیم کرد

خوابگاه های جدیدی افتتاح خواهیم کرد

به گزارش دانلود عکس معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی با اعلان اینکه هم اکنون در این دانشگاه مشکل کمبود خوابگاه وجود دارد اظهار داشت: امسال و سال آینده خوابگاه های جدید دانشگاه خواجه نصیر را افتتاح خواهیم کرد.


دکتر حمیدرضا نوری در گفت و گو با ایسنا اظهار نمود: در این دو سالی که به سبب شیوع کووید-۱۹ خوابگاه ها از حضور دانشجویان خالی بود، دو خوابگاه از خوابگاه های دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی با ظرفیت ۲۳۰ نفر، با همکاری صندوق رفاه دانشجویان بازسازی شده و اکنون دانشجویان دختر در آن اسکان دارند.
وی افزود: در تابستان پیشِ رو نیز خوابگاه "قیطریه"دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی با ظرفیت ۱۹۰ نفر که مخصوص دختران است، تحت پوشش طرح ۵۰- ۵۰ ( ۵۰درصد هزینه ها را دانشگاه و ۵۰ درصد مابقی را صندوق رفاه دانشجویان می پردازد) بازسازی می شود.
معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی در ارتباط با رستوران های این دانشگاه اظهار داشت: در نظر داریم رستوران های دانشکده برق و کامپیوتر دانشگاه را به سلف سرویس مرکزی دانشگاه تبدیل نماییم. در این خصوص نیز با مشارکت صندوق رفاه دانشجویان، بازسازی هایی انجام خواهد گرفت.
ایشان سپس درباب وضعیت اسکان دانشجویان در خوابگاه ها اظهار نمود: غیر از دانشجویان کارشناسی ۱۴۰۰، که آموزش آنها بصورت مجازی ادامه دارد، سایر دانشجویان واجد شرایط، در خوابگاه ها مستقر شده اند.
وی با اشاره به تصمیم بازگشت دانشگاه ها به آموزش حضوری، افزود: بازگشایی آموزش حضوری دانشگاه ها مزایای خاص خودرا دارد و سبب می شود در مهر ماه سال جاری با بازگشت ۱۰۰ درصدی دانشجویان روبه رو باشیم. اما چالش بازگشایی آموزش حضوری در ارتباط با دانشجویان دوره شبانه دانشگاه است، چونکه دانشگاه هیچ تعهدی برای تامین خوابگاه دانشجویان دوره شبانه ندارد و فقط می تواند به این دانشجویان کمک نماید تا در خوابگاه های خودگردان ساکن شوند، این خوابگاه ها نیز عملا در این دوسال از دسترس خارج شدند و حتی تعدادی از آنها تغییر کاربری دادند. با بازگشایی سریع دانشگاه، دانشجویان شبانه با شرایطی مواجه گشتند که خوابگاه نبود و شرایطی که برای دانشجویان به وجود آمده بود، تامین خوابگاه برای این دانشجویان را با مشکلاتی رو به رو کرد. بر این اساس با توجه به این که دانشجویان دختر از پسران لطمه پذیرتر هستند، به دانشجویان دختر دوره شبانه کمک کردیم که در خوابگاه های دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی استقرار پیدا کنند.
دکتر نوری با اعلان اینکه هم اکنون ظرفیت خوابگاه های دانشگاه ۱۰۰ درصد تکمیل است، اظهار داشت: دانشگاه خواجه نصیر برای مساعدت با دانشجویان مستقر در خوابگاه های خودگردان اقداماتی انجام می دهد و در این جهت به این دانشجویان کمک هایی ارائه می دهد؛ ولی نکته این است که خوابگاه های ما کافی نیست. حتی با وجود عدم پذیرش دانشجویان مقطع کارشناسی ورودی ۱۴۰۰، تمام خوابگاه های دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی تکمیل است.
معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی عنوان کرد: ما به یک خوابگاه ۱۲۰ نفره پسرانه و یک خوابگاه ۱۰۰ نفره دخترانه نیاز داریم و مقرر است این خوابگاه ها را تامین نماییم. البته پردیس شهید رضایی نژاد که خوابگاهی با ظرفیت ۱۸۰ نفر مخصوص دختران است، به زودی با کمک خیرین افتتاح می شود و مقرر شده شهریور ۱۴۰۲ به دانشگاه تحویل داده شود تا این کمبود تا حدی برطرف شود.
دکتر نوری درباب خوابگاه های متاهلی دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی نیز اظهار داشت: ما درباب خوابگاه های متاهلی در شهرستان بومهن ظرفیت هایی داریم که هم اکنون افراد غیر دانشجو ساکن هستند ولی می خواهیم اقدام نماییم که دانشجویان دانشگاه ساکن شوند. البته به صندوق رفاه دانشجویان پیشنهاد کرده ایم مشارکت کند تا سال آینده نیز یک خوابگاه متاهلی را افتتاح نماییم.
او در آخر درباب برنامه دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی در مورد هفته خوابگاه ها اظهار داشت: ما برای این هفته برنامه های متنوع بسیاری برای دانشجویان داریم و می خواهیم با برگزاری مسابقات فرهنگی و دانشجویی از منتخبین تقدیر نماییم.
منبع:

1401/03/01
11:11:28
5.0 / 5
760
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
دانلود عکس