تعقیب قضایی مسترکارت در استرالیا به سبب سواستفاده از قدرت

تعقیب قضایی مسترکارت در استرالیا به سبب سواستفاده از قدرت

دانلود عکس: کمیسیون رقابت و پشتیبانی از مصرف کنندگان در استرالیا در دادگاه فدرال این کشور شکایتی برضد شرکت مسترکارت به سبب رفتارهای ضدرقابتی طرح کرده است.به گزارش دانلود عکس به نقل از زد دی نت، مقامات استرالیایی می گویند این رفتارها بطور قابل توجهی به رقابت در حوزه ارائه خدمات پذیرش کارت نقدی ضربه زده و به همین علت رسیدگی حقوقی به این مساله شروع شده است.
این سازمان مدعی است از نوامبر سال ۲۰۱۷ تا نوامبر سال ۲۰۲۰ مسترکارت دارای «درجه قابل توجهی از قدرت» در بازار برای ارائه خدمات پذیرش کارت اعتباری با بهره گیری از ابتکار مسیریابی کم هزینه بانک مرکزی استرالیا بوده است.
هدف ابتکار مسیریابی کم هزینه این بود که به تاجران امکان دهد شبکه پرداخت های کارت نقدی مورد علاقه خودرا از بین مسترکارت، ویزا یا Mastercard-Eftpos انتخاب کنند. هدف از این کار افزایش رقابت در عرضه خدمات پذیرش کارت نقدی و کاهش هزینه های پرداخت مربوط به پردازش کارت های نقدی برای صاحبان مشاغل بوده است.
اما برای پرداخت با بهره گیری از کارت نقدی بین دو شبکه مختلف اعتباری، کارمزد پرداختی توسط تاجر بسته به شبکه کارت نقدی مورد استفاده برای پردازش تراکنش می تواند متفاوت باشد.
مقامات استرالیایی می گویند مسترکارت برای افزایش سهم از ابتکار مسیریابی کم هزینه، با بیش از ۲۰ خرده فروش عمده، همچون سوپرمارکت ها، فست فودهای زنجیره ای و خرده فروشان لباس، قراردادهایی منعقد کرد تا در صورت موافقت آنها، نرخ مبادله ارزان تری برای پردازش پرداخت های کارت اعتباری عرضه نماید. تراکنش های کارت نقدی Mastercard-Eftpos هم بوسیله شبکه مسترکارت و نه افتپاس انجام می شد، حتی اگر افتپاس ارائه دهنده بود، مسترکارت بدین شیوه قدرت قابل توجهی در بازار برای ارائه خدمات پذیرش کارت اعتباری کسب نمود.


منبع:

1401/03/10
17:00:46
5.0 / 5
809
تگهای خبر: خدمات , شركت , لباس , مد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
لینک دوستان دانلود عكس
دانلود عکس