معاون دانشجویی دانشگاه تهران تاكید كرد

افزایش نگران کننده استعمال سیگار در میان دانشجویان

افزایش نگران کننده استعمال سیگار در میان دانشجویان

به گزارش دانلود عکس معاون دانشجویی دانشگاه تهران به راهبردهای مناسب برای کاهش مصرف سیگار در دانشگاه اشاره نمود و اظهار داشت: با اهمیت ترین گام برای کاهش مصرف دخانیات، خودباوری است که می تواند منجر به خودکنترلی شود.


به گزارش دانلود عکس به نقل از ایسنا، دکتر علیرضا وجهی در نشست تخصصی «جهانی بدون دخانیات» با یادآوری تحصیل بیش از ۵۰ هزار دانشجو در دانشگاه تهران و اسکان حدود ۱۰ هزار دانشجو در خوابگاه های دانشجویی این دانشگاه اشاره کرد: افزایش مصرف دخانیات در میان دانشجویان طی سالهای اخیر نگران کننده است.
معاون دانشگاه تهران اظهار داشت: استعمال دخانیات باوجود داشتن بار اجتماعی منفی و اطلاع رسانی های معمول درباب مضرات آن، یکی از شایع ترین رفتارهای پرخطر به ویژه در نسل جوان است.
وی اظهار نمود: هر چند آموزش و اطلاع رسانی در حوزه کاهش مصرف دخانیات کمک کننده خواهد بود، اما با اهمیت ترین گام برای کاهش مصرف دخانیات، خودباوری است که می تواند منجر به خودکنترلی شود.
دکتر وجهی اضافه کرد: افراط و تفریط والدین در مراقبت از فرزندان، یعنی بی توجهی زیاد یا کنترل بسیار شدید آنها می تواند به جوان ضربه بزند و او را به سمتی ببرد که در سنین جوانی در معرض خطر جدی باشد.
رییس سازمان خدمات دانشجویی دانشگاه تهران درباره راهبردهای مناسب برای کاهش مصرف سیگار در دانشگاه، اضافه کرد: همراهی استادان، کارکنان و دانشجویان در برخورد با مصرف دخانیات، به همراه افزایش قانون مداری و مشارکت برای فرهنگ سازی لازم است.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه تهران، وی اشاره کرد: شاید از این طریق نتوان موجب ترک مصرف سیگار شد ولی حتما با این مشارکت می توان شاهد کاهش تدریجی مصرف سیگار بود. اگر مصرف سیگار محدود شود، مشکلات بعدی را نیز محدود کرده ایم.
منبع:

1401/03/10
21:03:20
5.0 / 5
409
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
لینک دوستان دانلود عكس
دانلود عکس