رئیس دانشگاه تاكید كرد

آمادگی دانشگاه علامه طباطبایی برای توسعه همکاری با دانشگاه سامرا

آمادگی دانشگاه علامه طباطبایی برای توسعه همکاری با دانشگاه سامرا

دانلود عکس: رییس دانشگاه علامه طباطبائی بر آمادگی این دانشگاه برای پذیرش و تبادل استاد و دانشجو وتوسعه زمینه های مشترک علمی، آموزشی و پژوهشی با دانشگاه سامرا آگاهی داد.


به گزارش دانلود عکس به نقل از ایسنا، دکتر عبدالله معتمدی در دیدار با رییس دانشگاه دولتی سامرا به معرفی امکانات، تجهیزات و ظرفیت های دانشگاه علامه طباطبایی پرداخت و اظهار داشت: این دانشگاه با ۶۵ سال قدمت بزرگترین دانشگاه تخصصی علوم انسانی در ایران است و هم اکنون ۱۱ دانشکده، ۶ پژوهشکده و ۵ مرکز پژوهشی دارد.
رییس دانشگاه علامه طباطبائی اظهار نمود: همین طور بیش از ۱۳ هزار دانشجو و ۵۵۰ عضو هیئت علمی در این دانشگاه به تحصیل و انجام کارهای علمی مشغول هستند.
وی با اعلان اینکه دانشگاه علامه طباطبائی جزو دانشگاه های تراز اول کشور است و با خیلی از دانشگاه های خارج از کشور تفاهم نامه همکاریهای علمی و بین المللی امضا نموده است، اضافه کرد: این دانشگاه آمادگی دارد درباب تبادل تجربیات علمی، پذیرش و تبادل استاد و دانشجو و زمینه های مشترک علمی، آموزشی و پژوهشی با دانشگاه سامرا همکاری کند.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علامه طباطبایی، در ادامه صباح العباس رییس دانشگاه سامرا نیز در این دیدار، ضمن ابراز خرسندی از حضور در دانشگاه علامه طباطبائی بعنوان دانشگاه معتبر و شناخته شده، و اعلام آمادگی برای توسعه همکاری و استفاده از ظرفیت این دانشگاه اعلام آمادگی کرد.
وی بیان کرد: وجود دانشگاه سامرا در شهر مقدس سامرا و ارتباط آن با زوار امامان عسکری و اقشار فرهنگی، ما را تشویق می کند هر چه بیشتر با مراکز علمی و دانشگاهی ایرانی خصوصاً دانشگاه علامه طباطبائی ارتباط داشته باشیم و از این ارتباط برای خدمت به زوار استفاده نمائیم.
رییس دانشگاه سامرا در ادامه به معرفی دانشگاه سامرا و رشته های این دانشگاه پرداخت و گفت: دانشگاه سامرا یک دانشگاه جامع دولتی است. ۹ دانشکده دارد و رشته های آن در دو محور علوم پایه و علوم انسانی در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری ارائه می شود.
وی گسترش همکاریهای علمی و پژوهشی دانشگاه های عراق را با دانشگاه های جمهوری اسلامی ایران بسیار باارزش دانست و اظهار نمود: امیدواریم در این دیدار، زمینه افزایش همکاری ها میان دانشگاه سامرا و دانشگاه ها و مراکز علمی ایران خصوصاً دانشگاه علامه طباطبائی فراهم گردد.
منبع:

1401/03/12
10:28:42
5.0 / 5
710
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
دانلود عکس